Hlavní obsah
záhlaví
Hlavní obsah

Úžasný Mercedes-Benz 560 SEC AMG s osmiválcem jde do aukce

Foto: Russo and Steele

Mercedes-Benz 560 SEC AMG Widebody míří do aukce a jeho cena prý půjde do milionů korun. Některé kupce však může odradit pár aplikovaných úprav

10. 1. 2020

Ještě předtím, než se společnost AMG stala plně součástí automobilky Mercedes-Benz, vyráběla poměrně divoké modely, a to i na konci 80. let, kdy už nebyly takové vozy zrovna v módě. Tenhle upravený Mercedes-Benz 560 SEC AMG Widebody s rozšířenou karoserií má pod kapotou poctivý velkoobjemový motor a míří do aukce. Uděláte si po Vánocích radost?

Článek

Ačkoli nejde o 100procentní tovární originál, což může být pro někoho problém, stejně zapadá do kategorie úžasných youngtimerů. Tento kousek má navíc zakázkové rozšíření blatníků, nárazníky ale i další díly karoserie vyrobené z uhlíkových vláken a personalizovaný dřevěný zebrovaný dekor v interiéru i na volantu.

Foto: Russo and Steele

Dokonce i volant má zebrovaný dřevěný dekor

Vůz se dále chlubí velkými brzdami, hodně zapuštěnými litými koly a přepracovaným podvozkem s vinutými pružinami, který může být při správném nastavení lepší než originál. Změn se dočkalo také výfukové potrubí, ovšem pro posouzení jeho zvukové kvality bychom museli automobil slyšet v akci.

Foto: Russo and Steele

Maximální rychlost je okolo 265 kilometrů za hodinu

Na tachometru modelu Mercedes-Benz 560 SEC AMG Widebody z roku 1989 svítí hodnota 32 tisíc ujetých mil, což je v přepočtu cirka 51 499 kilometrů. Nejde tak o žádný unikátní kousek, nicméně oproti klasickým vozům od AMG své doby rozhodně zaujme originálním pojetím.

Pod kapotou navíc pracuje šestilitrový osmiválec s výkonem 385 koní a točivým momentem 520 Nm, přičemž maximální rychlost je okolo 265 kilometrů za hodinu.

Foto: Russo and Steele

Mercedes-Benz 560 SEC AMG Widebody má pod kapotou šestilitrový osmiválec

Společnost Russo and Steele, která se o dražbu úžasného Mercedesu stará, odhaduje konečnou cenu v rozmezí 250 až 300 tisíc amerických dolarů, což je v přepočtu asi 5,7 až 6,8 milionu korun. Na světě však existuje ještě pár takto upravených kousků od AMG, takže před nákupem důrazně doporučujeme nechat předmětný vůz prohlédnout expertem – přece jen nejde o čistokrevný originál.

Foto: Russo and Steele

Kabina je situovaná do černo-červené kombinace

Aukce v arizonském Scottsdale, kde bude automobil vydražen, začíná už ve středu 15. ledna 2020. Tak si pospěšte, do začátku zbývá už jen pár dní.

Reklama

Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.