Hlavní obsah

Čínská lákadla na českém trhu, chystaný Kodiaq a Superb a Brad Pitt jako pilot F1 – Týden v Garáži

Foto: Tomáš Kopečný

Čínských aut je na českých silnicích vidět čím dál víc, především těch s logem MG.

Vítejte u našeho pravidelného souhrnu toho nejlepšího a nejzajímavějšího čtení za minulý týden. Zaměřili jsme se na čínská auta, novinky od Škodovky a chystaný nový film o Formuli 1, takže si určitě vyberete.

Článek

Po dlouhých letech varování je to konečně opravdu tady – na evropský trh přichází záplava čínských aut. A už to nejsou ty laciné kopie západních modelů, kterým se všichni vysmívali, ale skutečně solidní auta se zajímavou cenovkou a potenciálem přitáhnout spoustu zákazníků. Proto jsme pro vás vypracovali seznam všech vozů z dálného východu, které si na českém trhu můžete koupit.

Dalším velkým tématem je blížící se představení nového Superbu a Kodiaqu. Zatímco dojmy z jízdy s prototypem Kodiaqu jsme vám již přinesli (a také si ověřili, že současný Kodiaq odchází na vrcholu sil), o Superbu musíme mlčet až do pátku 21. července – ale nikdo nám nezakázal přinést vám fotku maskovaného prototypu, jejž náš čtenář zachytil na české dálnici.

V mezičase Volkswagen také uvolnil nové fotky a střípky informací o chystaném technicky spřízněném Passatu (o Tiguanu nás informoval již dříve), který bude v nabídce už pouze jako kombi.

Foto: Škoda Auto

Kodiaq už pro nás nemá žádná tajemství, ta Superbu vám odtajníme příští týden.

Poprvé jsme usedli za volant modernizovaného Renaultu Clio, důkladně otestovali základní verzi Renaultu Austral a nadupaný elektromobil Ford Mustang Mach-E GT a prověřili neprávem opomíjenou ojetou Mazdu 2 s cenovkou pod 100 tisíc korun.

V neposlední řadě jsme vám přinesli první fotky z natáčení nového závodního filmu s Bradem Pittem v roli pilota F1, který se vrací do nejvyšší ligy motorsportu, aby mladíčkům ukázal, zač je toho loket.

Načítám