Hlavní obsah

Největší filmový bourák a Tatra 87 na boku – Týden v Garáži

Foto: Universal Pictures

Není divu, že tolik bourá. Z téhle pozice se auto řídit vážně nedá...

Automobilovou bouračku nechce na vlastní kůži zažít nikdo, ale na filmovém plátně patří k tak efektní podívané, že jsou některé filmy založené snad jen na sériovém rozbíjení aut. A hollywoodské hvězdy dokonce jako by soutěžily v tom, kdo těch aut roztříská nejvíc. Takže kdo je v tom skutečně nejlepší?

Článek

Pokud jde o nejlepší řidiče filmového plátna, máme celkem jasno – vždyť Steve McQueen si většinu kaskadérských scén při automobilových honičkách odjezdil sám, a jen díky jeho nadšení pro všechno, co má kola, mohla vzniknout ikona jako Le Mans. Ale je fakt, že takový Tom Cruise to s volantem i řídítky (a dokonce také kniplem letadla nebo dokonce cyklikou vrtulníku) taky umí…

Zcela na opačné straně spektra jsou pak filmové hvězdy, které na stříbrném plátně většinou spíš bourají. Na jejich obranu to však není jen kvůli řidičské nešikovnosti, někdy mají prostě smůlu – třeba když na dálnici narazí na tank v protisměru nebo když se začne zvedat most, přes který nutně potřebují přejet. Ať tak či tak, někdo si dal tu práci a spočítal, kolik zbořených aut mají filmové hvězdy na svědomí a vítěz byl… no, ani ne moc překvapivý. Vždyť Vin Diesel má na rozbíjení krásných a rychlých aut založenou celou filmovou fabriku.

Celý seznam herců, které pojišťovny nenávidí, najdete v našem článku.

Foto: Universal Pictures

Auta má rád, ale na plátně se k nim nechová právě nejpřívětivěji

Nicméně adeptů na největšího bouráka je rozhodně víc a nás by zajímalo, kdo je váš favorit – odpovědět nám můžete kliknutím níže v anketě nebo nám můžete napsat příspěvek do diskuse.

Než se ale k anketě propracujeme, v rychlosti prolétneme ty nejlepší články z minulého týdne, které vám možná unikly. Tředa dva povedené 3D tuningy českých ikon – Škody Octavia přepracované na supersport s motorem uprostřed a stylovou stavbu motocyklu Jawa, která se dočká pojízdného prototypu. Taky by vám neměl uniknout článek o ostudném převrácení skvostné Tatry 87 na bok, o dopravních předpisech, které matou české řidiče, o tom, jaké faktory ovlivňují cenu povinného ručení, nebo vzpomínku na legendárního motocyklového závodníka a devítinásobného mistra světa přezdívaného Mike The Bike.

A teď tedy k anketní otázce: Kdo podle vás rozbíjí auta nejefektněji, nejstylověji a nejzábavněji?

Kdo je největší filmový bourák?
Vin Diesel
18,4 %
Bruce Willis
6,9 %
Arnold Schwarzenegger
8,9 %
Matt Damon
1,6 %
Keanu Reaves
3,8 %
Tom Hardy
1,6 %
Daniel Craig
1,4 %
Nicolas Cage
1,9 %
Tom Cruise
1,7 %
Dwayne Johnson a Jason Statham
4,6 %
Na Semira Gerkhana nikdo nemá!
49,2 %
Celkem hlasovalo 6932 čtenářů.

Reklama

Sdílejte článek