Hlavní obsah
záhlaví
Hlavní obsah

Ferrari Enzo Michaela Schumachera je opět na prodej!

Foto: classicmotorsforsale

Ferrari Enzo Michaela Schumachera

26. 7. 2018

Kupte si legendární supersport Ferrari Enzo, které vlastnil sedminásobný mistr světa F1 Michael Schumacher. Má najeto 8363 km, je plný krásných detailů a v naprosto perfektním stavu.

Článek

Vyrobilo se jich jen 399 kusů, ale i tak jde o naprosto unikátní automobil. Schumacher si totiž chtěl Enzo nechat a fabrika svému miláčkovi vyšla vstříc naprosto ve všech jeho požadavcích. Auto má tedy červené brzdové třmeny, titanová kola, iniciály MS jsou vyražené na sedadlech a objevují se i na prazích dveří. Ale co je hlavní, po otevření přední karbonové kapoty na ní najdete spoustu podpisů lidí z vedení automobilky v čele s ředitelem Ferrari, ale třeba i od kolegů a soupeřů z formule 1.

Schumacherova rodina prodala Enzo před pár lety společně s jeho dalším klenotem Ferrari FXX a nyní je Enzo opět na prodej. Nový majitel za něj zaplatil přes milion dolarů, ale aktuální cena bude samozřejmě mnohem vyšší. Auto má najeto 8663 km a většinu z nich najel sám Schumacher, několikrát sám řekl, jak tohle auto miluje.

Tehdy se spekulovalo o tom, že auta, soukromé letadlo a další movitý majetek se prodává hlavně proto, aby měla rodina finance na náročnou léčbu, která prý má stát miliony eur každý rok. Jenže v květnu letošního roku koupila Schumacherova manželka Corina vilu na Mallorce, kam se pár jezdil každý rok dřív rekreaovat, a rozhodně to nebyla žádná láce. Luxusní rezidence od prezidenta fotbalového klubu Real Madrid Florentina Péreze má obrovskou zahradu, plavecký bazén, heliport a dům pro hosty. Vila prý stála 800 milionů korun a samozřejmě se hned mluví o tom, jestli je Schumacher v takovém stavu, aby si mohl Mallorcu alespoň trochu užít.

Připomínáme, že Michael Schumacher utrpěl vážné zranění hlavy při lyžování v prosinci roku 2013, pouhých pět dní před svými 45. narozeninami a od té doby nejsou o jeho stavu téměř žádné oficiální informace. Nemocnice v Grenoblu později jen vydala prohlášení, ve kterém oznámila, že Schumacher byl probuzen z komatu a že byl převezen do domácího ošetřování. Rodina pak přišla s tím, že část domu byla přestavěna a že Schumacher má k dispozici špičkový lékařský tým.

Nic z výše uvedených informací však nemá  vliv na to, že jestli hledáte zajímavou investici, pak je tohle vaše příležitost. Cenu Enza vám prodejce sdělí na vyžádání. 

Reklama

Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.