Hlavní obsah

Tančící Chevrolet Impala se vydražil za více než 3 miliony Kč aneb Amerika nemusí být jen na sprinty

Foto: Bring a Trailer

Tento „Chevy“ Impala z roku 1964 má ze všeho nejraději ploužení po bulváru nebo tancování na parkovišti. Ojedinělý restomod však vyjde na pěkný balík peněz.

13. 3. 2023

Restomod, jako je tento, jsme ještě neviděli. Jde o klasický Chevrolet Impala z roku 1964, ikonický americký koráb v Low Rider úpravě, krásně zrenovovaný a doplněný o moderní motor LS1. Takže se umí nonšalantně ploužit bulvárem, ale nejde ani o žádného lenocha.

Článek

Sluncem zalité oblasti západního pobřeží USA jsou těmito vozy proslulé. Bouráky s hydraulickými podvozky jsou symbolem komunity Low Rider. Jde o specifický druh automobilových nadšenců, kteří vyznávají hlavně pohodové ploužení městem za doprovodu bublání osmiválce, případně „tančení“ na velkých parkovištích za doprovodu (nejen) rapové hudby.

Když je však řeč o tančení, máme na mysli hlavně auta. Hydraulický podvozek doplněný o speciální čerpadla dovoluje nejen extrémní snížení světlé výšky, ale také poskakování, náklony a další kousky. Kdysi se v této disciplíně dokonce pořádaly soutěže o toho nejlepšího „automobilového tanečníka“.

Tyto časy už jsou sice pryč, ale klasické Chevrolety a Cadillacy z této doby jsou stále terčem obdivu. Jednou z ikon Low Riders je i Chevrolet Impala. Tento konkrétní kus je z roku 1964 a z výrobní linky v Michiganu sjel s charakterním, leč líným osmiválcem Turbo-Fire o objemu 4,6 litru, který s dvoukomorovým karburátorem podával výkon cca 200 koní.

Foto: Bring a Trailer

Tento Chevrolet Impala z roku 1964 je důkazem, že americká auta nemusí nutně sloužit jen k závodům ve sprintu. Tento koráb byl stvořen k pohodovému ploužení širokými ulicemi.

Byla tu provedena velmi důkladná renovace, takže vůz je skoro jako nový – světle modrý lak karoserie je doplněn o elektrickou skládací střechu v námořnické modré, nákladnou revizí prošel i hydraulický podvozek doplněný speciálními čerpadly (jedno v každém rohu auta), která umožňují výše zmíněné tancování.

13palcová kola Dayton mohou z dnešního pohledu působit skoro úsměvně, ale přesně taková k těmto bourákům patří – jsou navíc chromová a drátěná. Za efektními ráfky se ukrývají moderní kotoučové brzdy s drážkami, maximální pohodlí zajišťují pneumatiky Starfire Solarus s bílými bočnicemi a vysokým profilem.

Vůz ctí tradice pravých bouráků, aby však držel tempo s moderní produkcí, musel původní motor putovat do věčných lovišť, jde tedy v tomto případě o restomod. Ke slovu přišel poměrně moderní a dostatečně výkonný agregát LS1, tedy vidlicový osmiválec z dílen General Motors o objemu 5,7 litru, který je možné v USA koupit samostatně „v krabici“.

Jedinou správnou volbou je v tomto případě staromódní měničová automatická převodovka se čtyřmi stupni, výkon cca 350 koní a 490 Nm putuje na zadní kola, kromě nonšalantního ploužení tedy tento bourák umí i slušně upalovat, což bude patrně důvod, proč předchozí majitel namontoval výkonnější brzdy.

Přestože vypadá, jako kdyby se tento „Chevy“ vrátil v čase, byl doplněn o řadu moderních vymožeností. Přední a zadní světla jsou, byť to na první pohled nevypadá, kompletně z LED diod. Pod zadním nárazníkem se ukrývají dvě nerezové koncovky výfuku a pro případ pohodové jízdy se o patřičný zvukový doprovod postará zakázkový audiosystém od firmy JL Audio s vestavěnou obrazovkou a dálkovým ovládáním na středovém tunelu.

Je pozoruhodné, že se ještě do dnešních dní dochovaly Impaly v takto zachovalém stavu, navíc v Low Rider úpravě, která frčela někdy v 80. a 90. letech. Tento konkrétní kousek se 3. března vydražil v americké Kalifornii za 151 000 dolarů (aktuálně cca 3 300 000 Kč), nejde tedy rozhodně o levnou záležitost. Je to pořádný balík peněz – vždyť za to už se dá pořídit třeba takové BMW M3 Competition v plné výbavě. Co vy na to, dávalo by vám podobné auto smysl?

Reklama