Hlavní obsah

Tyhle úžasné transformace Suzuki Jimny vám vyrazí dech

Foto: DAMD

Nejen Ford Bronco, ale i Mercedes-Benz G nebo Land Rover Defender – to vše můžete mít postavené ze Suzuki Jimny

12. 1. 2020

Nový Suzuki Jimny je rozkošným terénním autíčkem, ovšem korunu mu nasadili šikovní japonští inženýři, kteří vůz umí přestavět na Land Rover Defender, Mercedes-Benz třídy G a nově také na klasický Ford Bronco. V čem jsou tyto modely unikátní?

Článek

Sériové Suzuki Jimny se nedávno představilo ve své čtvrté generaci a všem fanouškům pravověrných off-roadů vykouzlilo úsměv na rtech. Stále jde totiž o pojízdnou krabici s jednoduchým 102koňovým srdcem a tuhými nápravami.

Japonská společnost Dream Automotive Design and Development (DAMD) nově představila bodykit, který promění čtyřkolku Suzuki Jimny v původní Ford Bronco a celý komplet nazvala (nečekaně) DAMD Dronco. Vůz disponuje typicky modrým lakem, bílou střechou, bílými disky a ocelovými nárazníky. Přepracované světlomety a maska dá Jimnymu typický fordí design, což doplňuje ještě žebřík vzadu.

Foto: DAMD

Přestavěný Jimny se jmenuje Dronco

V nabídce je také edice retro The Roots, která odkazuje svou barvou a zpracováním na Suzuki Jimny JL10 z roku 1970.

Foto: DAMD

Jimny the Roots je přestavba DAMD, která odkazuje na původního Jimnyho JL10 z roku 1970

Nejde však o jediné japonské počiny. Firma vyrobila ještě další bodykity pro Jimnyho – jeden napodobuje Land Rover Defender a druhý Mercedes-Benz třídy G.

Foto: DAMD

Little-G a Little-D jsou sympatické variace modelu Jimny

Mercedes nazvaný Little-G je přibližně o třetinu menší než originál, má vertikální diodové blinkry a rámečky okolo předních světel. Změn se dočkaly také nárazníky, ovšem zadní lampy zůstaly sériové, nicméně i tak zapadají do stylingu Mercedesu.

Foto: DAMD

Malý Mercedes od DAMD se jmenuje Little-G

Chybí vám originální Land Rover Defender, ale nemáte na ojetinu dost peněz? Určité řešení nabízí DAMD a jejich Little-D. Auto nabídne přepracovanou kapotu s nápisem LITTLE D, přední osvětlení v designu Land Roveru a nový přední i zadní nárazník.

Foto: DAMD

Little-D je mini Defender

Japonci ovšem nejsou jediní, Jimnyho si vzala na paškál také dubajská firma Fast Car Service a přestavěla ho na Mercedes-AMG G63. Vůz disponuje kompletním bodykitem a vrchními blinkry, tolik typickými pro třídu G. Hlavní světlomety nejsou z „géčka“, nýbrž pochází z Jeepu Wrangler. Jako z Mercedesu však vypadají výfuky vyvedené do boku a upravené zadní lampy.

Foto: Fast Car Service

Je libo levný Mercedes-AMG G 63? Pak volejte Dubaj!

Líbí se Vám přepracované modely Suzuki Jimny?
Ano, úpravy vypadají dobře
93,6 %
Ano, ale jen některé
2,6 %
Ne, preferuji pouze originál
3,8 %
Celkem hlasovalo 5842 čtenářů.

Reklama