Hlavní obsah

Lamborghini Miura – 20 000 km, 2 majitelé, originál stav

Foto: RM Sotheby’s

V ohromující žluté, s patinou, ale nikdy nelakovaná a v perfektním stavu

13. 8. 2019

Lamborghini Miura P400 nalezená v garáži v Německu je přesně to auto, které potřebuje každý fanoušek do své sbírky. Je totiž v absolutně originálním stavu, nebyla nikdy bouraná a její investiční potenciál je nezpochybnitelný. Odhaduje se, že bude prodána za 28 milionů korun.

Článek

Vždy, když máme pocit, že už nás nic nemůže překvapit, protože všechny rozpadlé garáže a ztrouchnivělé stodoly už přece dávno vydaly svá tajemství, objeví se další senzační nález. A tentokrát to nebylo nikde v nekonečné Americe, ani někde na vinici ve Francii, ale hned za humny, v Německu.

Foto: RM Sotheby’s

Modrý interiér je bez poskvrnky, jen původní bezpečnostní pásy nahradily závodní od firmy Schroth

Žluté Lamborghini Miura P400S koupil v roce 1971 jistý Walter Becker, majitel reklamní agentury v Norimberku. Měl ji až do roku 1974, ale jezdil s ní pomálu, a tak ji prodal amatérskému závodníkovi Hans-Peterovi Weberovi, který ji vlastnil až do své smrti v roce 2015. Podle všeho s ní taky jezdil jen příležitostně, protože počítadlo kilometrů se zastavilo na číslovce 29 020 km.

Krátce po Weberově smrti uložil rodinný přítel Miuru k sobě do garáže v Černém lese v Německu. Tam bylo auto až do dnešních dní, kdy se je rodina rozhodla prodat. Oslovila proto aukční síň RM Sotheby's Europe, která vůz v říjnu pustí do světa…

„Je to pro nás samozřejmě čest a potěšení mít v dražbě takové auto,“ řekl Maarten ten Holder, výkonný viceprezident RM Sotheby's Europe, který si osobně bere dražbu na starost. „Jakákoli Miura S je vzácná a žádoucí sama o sobě, ale vůz, který budeme mít na aukci v Londýně, je výjímečnou příležitostí, která se nejspíš nebude dlouho opakovat. Jde o to, že tohle auto nebylo nikdy nabourané, nikdy lakované a je neuvěřitelně zachované. Věřím tomu, že tady budeme mít zájemce z celého světa.“

Všechny Miury jsou drahé, a tak se odhadní cena 28 milionů korun zdá být skoro podhodnocená, protože auto je zcela evidentně v opravdu dobrém originálním stavu. Vůz s číslem podvozku 4245 má barvu Giallo Flay a interiér s označením Sky Blue. Původní nejsou jen čelní světla, která Weber vyměnil za kusy s lepší svítivostí, a společně s nimi vůz dostal i závodní bezpečnostní pásy Schroth. Jinak je originál bez poskvrnky.

Nevím jak vy, ale já v tomhle autě vidím opravdovou příležitost. Takže jestli máte volné prostředky, neváhejte. A jestli ne, zkuste se podívat do stodoly po dědečkovi. Třeba tam taky něco najdete. Ten můj tam měl motocykl Indián, ale vyměnil ho za soustruh…

autowebAUTOWEBaUtOwEb

Reklama

Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.