Hlavní obsah
záhlaví
Hlavní obsah

Senzační nález? Kdepak, prostě jen pokus o chytrou investici

Foto: ebay

Před jedenácti lety koupil nový Dodge Challenger SRT8 a uložil ho do přívěsu s vidinou snadného výdělku

20. 3. 2019

A máme tady další senzaci, úplně nový Dodge Challenger SRT8 (má najeto 14,5 km) byl schovaný v přívěsu dlouhých jedenáct let a čekal na svou příležitost. Jenže tohle není nález z pozůstalosti ani další poklad zázračné stodoly. Tohle je chytrá investice. Nebo snad vychytralá? Nebo spíš pokus o ni?

Článek

Čekali jste srdcervoucí příběh, jak Bobovi z Ohia diagnostikovali rakovinu v posledním stádiu a on vzal všechny svoje peníze, co měl na důchod, a splnil si svůj dětský sen o pořádném autě, ale protože nemoc postupovala rychleji, než lékaři předpokládali, tak si auto vlastně ani trochu neužil a teď, po dlouhých jedenácti letech, ho objevil jeho vnuk? No tak to vás zklamu…

Foto: ebay

Těch 9 mil najel Challenger na příjezdové cestě v rámci pravidelné údržby

Skutečnost je daleko prozaičtější a vlastně docela chladná. Tohle auto si v roce 2008 objednal zákazník jen proto, aby ho jednou dobře prodal. Vlastně si pro něj přijel do prodejny s přívěsným vozíkem a auto do něj jednoduše uložil, aby ho nyní vytáhl na světlo boží a začal ho nabízet na ebay s vidinou snadného výdělku. Prodává ho s tím, že jde o nejméně jeté SRT8 ve Spojených státech a vzhledem k tomu, že auto má najeto pouhých 9 mil, tedy asi 14,5 km, není důvod tomu nevěřit. Tvrdí taky, že celou dobu bylo o auto řádně pečováno, že bylo celou dobu na nabíječce, každý měsíc bylo nastartováno a krátce projeto po příjezdové cestě a že do všech kapalin byly přidány chemické stabilizátory.

Auto taky nikdy nebylo myté a přívěs prý byl hermeticky uzavřen, aby bylo vše v naprostém pořádku a bez jediného poškození. No a je samozřejmé, že majitel auto nikdy ani nepřihlásil na značky, takže ten, kdo si ho za požadovaných 36 995 amerických dolarů koupí, bude prvním majitelem v technickém průkazu.

Jak už jste asi pochopili, já podobným věcem moc nefandím. Auta mají jezdit a ne někde se spekulativním záměrem čekat. A zrovna v případě Challengeru SRT8 mi přijde škoda, že jen smutně celé roky stojí někde v přívěsu… Navíc v tomto případě se žádné zhodnocení nekoná, protože pořizovací cena auta byla nějakých osmatřicet tisíc dolarů. Majitel zřejmě nepočítal s tím, že Challenger bude ve výrobě tak dlouho a že se objeví ještě silnější verze. Ale kdo ví, třeba to zrovna vy vidíte jinak. Třeba se díky podobným lidem, jako je tenhle, zachraňují auta. Nebo?

Reklama

Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.