Hlavní obsah

Ducati Panigale V4 R si teď můžete složit v pohodlí domova

Foto: Lego

Tuhle motorku od Ducati si může dovolit každý. Aby ne, když je z Lega

22. 4. 2020

Motocykl Ducati Panigale V4 R s plně funkční převodovkou si teď může dovolit úplně každý. Stačí ho jen složit ze 646 dílků stavebnice Lego Technic a přidat do sbírky vedle takových realistických kousků, jakými jsou třeba Bugatti Chiron, Porsche 911 GT3 nebo Fiat 500F.

Článek

Na seznam licencovaných modelů série Lego Technic přibyla další položka, a to boloňský výrobce motocyklů Ducati a jeho model Panigale V4 R.

Foto: Lego

Udělej si sám! Takhle vypadá mašina ve fázi kompletace

Realisticky zpracovaná stavebnice nabídne funkční dvourychlostní převodovku, která spolupracuje se zastavěným vidlicovým čtyřválcem. Mezi další unikáty patří plně funkční odpružení a pohyblivá řídítka.

Foto: Lego

Převodovka je dvoustupňová a plně funkční

Sada 646 dílků obsahuje také stojan, kdybyste svoji mašinu potřebovali někde zaparkovat a vystavit. Po kompletaci má Ducati délku 32 centimetrů, výšku 16 centimetrů a šířku necelých 8 centimetrů.

Replika sportovního motocyklu se tak přidá do spolku Lego Technic, kde se sluní například Bugatti Chiron, Porsche 911 GT3, Fiat 500F, Dodge Charger, Land Rover Defender nebo Harley-Davidson Fat Boy. Neoficiálně můžete z této stavebnice vidět i modely Tesla Model X nebo Mustang Hoonicorn.

Foto: Lego

Při stavbě si zlepšíte své dovednosti v oblasti pneuservisu

Stavebnice Ducati Panigale V4 R se začne prodávat už 1. června letošního roku a zaplatíte za ni 60 euro, tedy v přepočtu 1 635 Kč. Což znamená, že jde o nejlevnější stroj značky Ducati s plně funkční převodovkou na světě, může si ho dovolit koupit každý a nepotřebujete k němu ani řidičák. Malé omezení tu však přece jen je, výrobce doporučuje manipulaci s motorkou pro osoby starší 10 let.

Reklama