Hlavní obsah
záhlaví
Hlavní obsah

Corvette C8 míří do Evropy. Akorát za ni tučně připlatíme

Foto: Chevrolet
6. 6. 2020

Klínovitý tvar pravého supersportu a 495koňový V8 roztáčející zadní kola – Američani si konečně postavili své Ferrari, navíc za cenu základního Porsche s mnohem nižším výkonem. Nyní se Corvette Stingray C8 konečně dočkáme i my v Evropě, ale připravte se na šok: její cenovka totiž při převozu přes oceán řádně povyskočila směrem nahoru.

Článek

Přes padesát let snili konstruktéři i fanoušci o Corvette s motorem uprostřed, která by mohla směle konkurovat špičkovým evropským supersportům. Loni se jí konečně dočkali – její atmosférický 6,2 V8 LT2 produkuje úžasných 495 koní a 637 Nm, které putují na zadní kola přes osmistupňovou automatickou dvouspojkovou převodovku. Na stovku vystřelí za pouhé 3 sekundy a upaluje až 312 km/h. Čísla hodná skutečného supersportu!

Foto: Chevrolet

Nová Corvette je i ve své základní verzi hodně rychlé auto. A to se můžeme těšit ještě na mnohem výkonnější varianty!

Corvette Stingray C8 je ale ještě atraktivnější, když uvážíte její cenu, která v rodných USA začíná na neuvěřitelně příznivých 60 000 dolarech (v přepočtu 1,4 mil. Kč). Jenže v Evropě, kam se v druhé půlce roku 2021 začne oficiálně dovážet (pokud ji chcete hned teď, musíte oslovit individuální dovozce, kterých je v ČR hned několik), za ni dáme skoro dvojnásobek! Oficiálně totiž bude cena na německém trhu činit v přepočtu 2,6 milionu korun (za kupé, roadster vyjde na 2,8 milionu).

Nemůže za to však jen hamižnost Američanů – v Evropě se totiž bude ze začátku prodávat pouze vrcholná výbavová specifikace 3LT doplněná adaptivními magnetoreologickými tlumiči a sportovním balíčkem Z51 (elektronicky řízený zadní diferenciál, upravený podvozek, větší brzdy, sportovnější pneumatiky, aerodynamické doplňky, sportovní výfuk nebo výkonnější chlazení). I takto vybavená Corvette ale za oceánem vyjde na ceníkových 1,7 milionu (ačkoliv v USA je aktuálně tak silná poptávka, že nedočkaví zákazníci připlácejí za svá auta o mnoho víc).

Nakolik tedy bude s takto navýšenou cenou Corvette Stingray C8 úspěšná v Evropě, to se teprve uvidí. Jenže když uvážíte, že za podobné peníze vám u Porsche prodají 911 Carreru S s nižším výkonem, pomalejší akcelerací a nižší maximální rychlostí, navíc ve zcela základní výbavě bez příplatků, tak se nová Corvette najednou vůbec nezdá jako nevýhodná nabídka, co říkáte?

Reklama

Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.