Hlavní obsah

Česká „Chittyna“ a rozbor AdBlue – Tento týden v Garáži

Foto: František alias Baron

Česká replika Chitty Chitty Bang Bang sklidila ohromnou vlnu nadšení. Nedivíme se! Odkaz na celý článek naleznete níže

Svět se mění neuvěřitelně rychle a je těžké s ním držet tempo – proto vám každý týden v sobotu ráno přehledně shrneme všechny důležité novinky na jednom místě, aby vám žádná neutekla. Jste připraveni? Pohodlně se usaďte a pustíme se do toho!

Článek

V našem týdenním přehledu naleznete všechny důležité články z uplynulého týdne na jednom místě. Na co jste se nejvíc těšili? Co vás nejvíc bavilo? Nebo co vám mezi našimi články chybělo? Napište nám na redakční e-mail redakce@garaz.cz. Děkujeme a hezké čtení přejeme.

Otestovali jsme pro vás:

Vyzkoušeli jsme auto, které asi neuvidíme na našich silnicích úplně běžně, ale o to je zajímavější. Honda e je malý a mimořádně rozkošný elektromobil do města, který na sebe chce strhávat pozornost. O tom, že se mu to rozhodně daří, se přesvědčil Martin Jánský.

Pokud však máte radši benzinové motory, a ideálně ty, které umí ječet v pořádně vysokých otáčkách, neměl by vám určitě uniknout Dominikův test motorky Kawasaki Z 900. Se Zedem najezdil přes 900 kilometrů a vydal se do Jeseníků na Červenohorské sedlo.

Foto: Jiří Čermák

Kawasaki Z900 je nejprodávanějším modelem Kawasaki v ČR. A my už víme proč!

Kuba Rejlek se sice s Ferrari Roma nesvezl, ale to zatím téměř nikdo. I tak se ovšem stal jedním z prvních lidí, kteří si mohli nový supersport z Itálie pořádně prolézt. O svoje první dojmy se podělil na videu zde!

A dále pochopitelně nechyběly ojetiny. Chcete využívat benefitů městské elektromobility už dnes, ale pořád chcete praktické auto, jehož pořízení nezrujnuje váš rodinný rozpočet? Honza Majurník se podíval na zoubek ojetému Volkswagenu e-Golf. Trochu přízemnější cestou se vydal Dalibor, jehož tradiční čtvrteční ojetinou byl tentokrát městský crossover Peugeot 2008. A na to, jak spojit luxus s praktičností a neutratit příliš peněz, se podíval Martin Tolar, který otestoval starší Mercedes-Benz C300 Combi.

Poradili jsme vám:

V naftových ojetinách už delší dobu straší nový strašák. Nese obchodní jméno AdBlue, ale často se o něm mluví prostě jako o „močovině“. Máte se ho bát? Do rozboru této technologie pro snižování emisí se pustil Dalibor. Ovšem jenom u AdBlue neskončil, od Dalibora totiž vyšel taky další díl seriálu o pohonu na LPG. V celkově třetím dílu jsme se podívali na to, co vlastně rozhoduje o kvalitě přestavby.

Naštěstí život není jen o spotřebě a emisích. Máte-li off-road, možná využijete služeb některého z off-road parků, ve kterých si lze legálně zajezdit. Jejich výčet pro vás připravil Honza Majurník.

Foto: Tomáš Kopečný

Kde řádit se svým off-roadem naplno a legálně? V některém z off-road parků!

Horké novinky:

Velkou vlnu diskuze zvedlo BMW, které ukázalo světu novou generaci sportovního sedanu a kupé M3, potažmo M4. Jak se vám líbí jejich obří ledvinky? Že byste radši něco na dvou kolech? Pak tu pro vás máme nové CFMoto. Než se začne prodávat u nás, ještě to chvíli potrvá, ale podstatná je jedna věc – s touhle motorkou se Čína poprvé pouští do kubatury přes litr. Ze světa elektrických modelů potom přijíždí Volkswagen s novinkou ID.4, Ford představil svou ostře laděnou Pumu ST a dozvěděli jsme se, že kupé-SUV Renault Arkana zamíří do Evropy!

Foto: BMW

Tyhle „čenichy“ zvedly v týdnu mandle nejednomu fanouškovi BMW

Věnovali jsme se také motorsportu. Je totiž na spadnutí, že se v nadcházející sezoně 2021 vrátí do Formule 1 jméno Schumacher – bude to skrze Michaelova syna Micka!

Podívali jsme se i na to, jak jsme bourali letos v létě. Díky koronaviru jsou čísla spíše potěšující, jenže co ti cyklisté na elektrokolech? A když už jsme u těch nehod, tak kompilace pěti let bourání v tunelu Blanka je mimořádně kouzelná!

Navštívili jsme:

Velkým tématem uplynulého týdne byl nadšenec, který ve své garáži postavil jeden málo známý filmový automobil – seznamte se s Chitty Chitty Bang Bang! Tomáš Hyan potom zavzpomínal na výlet do továrny na Piquette Avenue v Detroitu. Budova, kde se vyráběl původní Fordy Model T, tu pořád stojí a je z ní muzeum!

Foto: František alias Baron

Chitty Chitty Bang Bang zná v Česku jen málokdo. Tahle replika by ovšem mohla zvýšit povědomí

A co dál?

Měli jsme tu také dvě výročí: to první patřilo Hondě a bylo to přesně 72 let od chvíle, co Sóičiro Honda rozjel svou manufakturu. Druhé výročí je pak ryze české – před dvaceti lety totiž Škoda rozjela výrobu první Škody Fabie v dlouhém provedení Combi.

Nechyběl pochopitelně ani kvíz, tentokrát na téma původních jmen dnešních známých automobilek. Víte třeba, jaká automobilka se dříve jmenovala Kyungsung Precision Industry?

Doufáme, že jste si v naší bohaté nabídce různorodých článků vybrali. A jestli ne, nezoufejte, příští týden pro vás budeme mít další nálož!

Reklama

Sdílejte článek