Hlavní obsah
záhlaví
Hlavní obsah

TSK vydala kompilaci pěti let nehod v komplexu Blanka

Foto: HZS Praha

Nehoda v tunelovém komplexu Blanka

V Praze máme krásný tunel. A jak už to tak bývá, v tunelech se občas bourá, přičemž odstraňování následků nehod je zpravidla poněkud komplikované. Zejména pak u tunelu, který denně odbaví bezmála 100 000 projíždějících aut. Právě proto vytvořila Technická správa komunikací (TSK) sestřih z některých pozoruhodných nehod, které se v Blance za pět let odehrály.

Článek

Tunelový komplex Blanka, tvořený Brusnickým, Dejvickým a Bubenečským tunelem, oslavil v pátek pět let od oficiálního otevření. Předtím se budoval osm let a mnohá zdržení, doprovázená navyšováním ceny celého projektu, vyvolávala uštěpačné poznámky na téma, v jakém smyslu je vlastně Blanka „tunel“.

Všechno ale nakonec dobře dopadlo a Blanka značně ulehčila automobilové dopravě v našem hlavním městě. Po většinu času funguje Blanka uspokojivě a i za hustého provozu projedete zpravidla hladce, plynule, případně jen s minimálním zdržením, jenže pak se taky může stát, že nějaká nehoda tunel zablokuje, a tak zkolabuje doprava téměř po celém městě.

Následující video je sestřihem z dopravních kamer, které jsou rozmístěny po celém komplexu Blanky a které spravuje spolu s celým tunelem TSK. Je doplněno o trefnou muziku (byť znělka z Pata a Mata by se hodila ještě víc), a dokonce i o „komentáře“ jednotlivých aut, které do nehodové kompilace vnáší trochu odlehčení.

V sobotu 19. září to bude přesně 5 let, co mohli řidiči projet tunelovým komplexem Blanka. Od té doby se neustále...

Zveřejnil(a) TSK Praha dne Pátek 18. září 2020

Přesto tohle video není ani tak sranda jako spíš náhodná ukázka toho, jak se v Blance (a ani v žádném jiném tunelu a po žádné jiné silnici) určitě jezdit nemá. Protože skončit v tunelu na boudě, ještě ideálně za plného provozu, prostě nechcete.

Reklama

Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.