Hlavní obsah

Na český trh míří staronová značka! Kdysi britské, nyní čínské MG nabídne hlavně SUV

Foto: MG

MG se má u nás oficiálně rozjet už v červnu letošního roku

10. 3. 2022

Krátce po vstupu čínského Dongfengu na český trh se o přízeň kupujících popere jeho domácí rival MG. Původně britská značka se pokusí zaujmout SUV modely se spalovacím, ale také s elektrickým motorem. A prý to nebude ani dlouho trvat, debut je totiž plánován na letošní červen.

Článek

Kdo by neznal značku MG, jež kdysi platila za luxusnější divizi britského Roveru. Jenže britský automobilový průmysl šel v rámci domácích výrobců poměrně do kytek, a tak se příležitostí chopily zahraniční automobilky.

Foto: MG

Elektromobil MG ZS má zvládnout až 440 km na jedno nabití

Zatímco oblíbené Mini skončilo pod křídly BMW a Jaguar Land Rover naposledy pohltila indická Tata, tak značku MG nakonec ovládla čínská skupina SAIC, která v zemi vzniku střelného prachu peče také s Volkswagenem i Škodovkou.

Do Česka se čínské vozy spoluvyvíjené britskými inženýry dostanou díky soukromému importu nizozemské společnosti AutoBinck. Nejde však o evropskou premiéru, jelikož modely MG běžně koupíte třeba právě v Nizozemsku.

Foto: MG

Plug-in hybrid EHS má automatický desetikvalt a elektrický dojezd až 52 km

U nás se můžeme těšit na spalovací motory, plug-in hybridy anebo na čisté elektromobily. Konkrétně se bavíme o bateriově poháněném automobilu Marvel R, spalováku a PHEVu HS či o modelu ZS, který bude k dispozici se spalovacím i s čistě elektrickým pohonem.

Foto: MG

MG Marvel R nabídne tři elektromotory, pohon 4×4 a dojezd až 402 km na jedno nabití

Českým a slovenským zákazníkům MG slibuje technologicky nabušená SUV s prémiovým designem a bohatou výbavou. Vše by mělo odstartovat už v červnu letošního roku, kdy zmíněná společnost AutoBinck plánuje oficiální otevření zastoupení MG v Česku a na Slovensku.

Vedle Dongfengu tak půjde o druhou významnou čínskou značku, která na český trh vstoupila do segmentu osobních automobilů. Myslíte si, že uspěje, anebo na vozy od MG budou Češi koukat skrze prsty, třeba právě kvůli jejich zemi původu? Dejte nám vědět, co si o tom myslíte…

Čínská značka MG v Česku…?
Má šanci reálně uspět
70 %
Bude mít spíše vlažné prodeje
15,8 %
Bude pro většinu lidí neatraktivní
5,8 %
Nemá šanci uspět
8,4 %
Celkem hlasovalo 1832 čtenářů.

Reklama