Hlavní obsah

David Hasselhoff prodává svého KITTa!

Foto: NBC Television

David Hasselhoff a Pontiac Trans-Am se stali hvězdami osmdesátých let. Teď si na Knight Ridera můžete zahrát taky, „Hoff“ prodává svojí sbírku včetně legendárního černého sporťáku

17. 1. 2021

Řadu filmů bychom si bez sportovních aut nedokázali představit – Ferrari 355 ve filmu Skála, Shelby GT500 ve snímku 60 sekund a mohli bychom pokračovat. Možná ještě důležitější roli však auta hrála v seriálech – a Pontiac Trans-Am alias „Kitt“ ze seriálu Knight Rider s Davidem Hasselhoffem je nepochybně jedním z nich. Vlastně jde dost možná o nejslavnější seriálový vůz. A přesně tento mluvicí a biblicky rychlý černý zázrak je teď na prodej.

Článek

My samozřejmě víme, že v reálu černý Pontiac Trans-Am ani nemluvil, ani se neuměl řídit sám, a už vůbec neuměl jet až 300 mil za hodinu, tedy 480 km/h – pokud jsme vám teď zničili dětství, tak se omlouváme. Dobrá zpráva však je, že po natáčení byl jeden černý Pontiac ušetřen sešrotování a že s výjimkou superschopností je prakticky identický s autem ze seriálu Knight Rider. Nikoho jistě nepřekvapí, že si jej v garáži nechala hlavní hvězda seriálu, David Hasselhoff.

Foto: Pontiac

Tato dobová fotografie ukazuje pověstný interiér jako vystřižený z vesmírné lodi. Památný digitální rychloměr v seriálu ukazoval rychlost až 300 mil za hodinu

A nejen to, dražit se budou prakticky všechny rekvizity z natáčení, takže ne pouze fotografie s vlastnoručním podpisem „Hoffa“, upomínkové předměty či oděvy z dobročinných koncertů, ale i originální útržky ze scénáře nebo Davidova slavná kožená bunda.

Není potom překvapením, že Hasselhoff osobně udělal aukci reklamu na sociálních sítích – vše potom bude probíhat pod hlavičkou aukční síně LiveAuctioneers. Nějaké to „zboží“ se však najde i pro fanoušky Pobřežní hlídky – mezi nimi i typická bílá židle, ze které příslušníci pobřežní hlídky (tedy v tomto případě konkrétně Mitch Buchannon) dohlíželi na bezpečí rekreantů na pláži v Malibu.

Aukce probíhá výhradně online formou, a kdybyste chtěli, můžete si „přihodit“ i na možnost zajít na oběd s Davidem osobně. Jen je dobré upozornit, že na to je potřeba si aktuálně připravit 9 tisíc dolarů, tedy těžko uvěřitelných 192 tisíc našich peněz.

A jaká je situace s KITTem? Cena původně odhadovaná aukční síní byla 175–300 tisíc dolarů. Právě teď však na stránce prodejce vedle fotografie černého Pontiacu svítí číslovka 475 000 – a dost možná je jen otázkou času, kdy to někdo zvýší na rovných pět set tisíc dolarů. Takzvaná „Hoff aukce“ končí 23. ledna.

Vůz se momentálně nachází ve Velké Británii, ale dle dostupných informací by jej šťastnému kupci a novopečenému majiteli měl David Hasselhoff dopravit osobně. Tomu se říká správný byznys!

Pro ty z vás, kteří jste nikdy netrávili volné dny u televize, Knight Rider byl americký televizní seriál, který byl premiérově vysílán – představte si to – už v roce 1982 na televizi NBC. Byly natočeny celkem čtyři série, přičemž poslední epizoda byla odvysílána 4. dubna 1986. Dnes 68letý herec David Hasselhoff zde ztvárnil podobu „moderního rytíře“, který bojuje proti zločinu po boku inteligentního automobilu jménem KITT, tedy Knight Industries Two Thousand.

Reklama

Související témata:
Pobřežní hlídka