Hlavní obsah
záhlaví
Hlavní obsah

VW stahuje 700 tisíc Tiguanů a Touranů - mohou začít hořet

Foto: Volkswagen

VW Tiguan je oblíbené malé SUV

22. 8. 2018

Volkswagen má problém, musí stáhnout do servisů 700 tisíc aut. Nemáte jedno z nich?

Článek

Jestli máte v garáži vůz VW Tiguan vyrobený od 8. prosince 2016 do 8. července 2018, počítejte s tím, že vás Volkswagen povolá do servisu. Nebo si tam raději rovnou zajeďte sami. To samé se týká i majitelů VW Touran vyrobených v tomto období. Obě dvě auta totiž mohou sama od sebe začít hořet.

Podle Volkswagenu se závada týká modelů s panoramatickým střešním oknem. Čas totiž ukázal, že LED osvětlení v jeho blízkosti je špatně odizolováno a v extrémním případě může dojít i k samovznícení. Za všechno může pronikající vlhkost. Podle mluvčího koncernu se závada v krajním případě projeví tak, že světlo zhasne a v interiéru budete cítit spáleninu. V ten moment máte okamžitě vypnout zapalování auta a v žádném případě neotevírat střešní okno.

Modely Tiguan a Touran vyrábí VW přímo v mateřské továrně ve Wolfsburgu. V samotném Německu se svolávací akce týká 52 500 vozidel.

Reklama

Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.