Hlavní obsah
záhlaví
Hlavní obsah

BMW svolává auta do servisů. Mají problém s EGR

Foto: BMW

BMW X3 - ilustrační obrázek

26. 10. 2018

Auta jsou stále jen stroje, které čas od času postihne nějaká závada. Důležité ale je, aby se na závadu přišlo včas a začala se řešit. BMW naštěstí problém s ventilem EGR a možnost případného požáru auta řeší včas a rovnou celosvětově. Svolávací akce se tedy dotýká i zákazníků z České republiky.

Článek

Do problémů německou automobilku dostalo asi 1,6 milionu aut osazených čtyř a šestiválci, které byly vyrobeny mezi srpnem 2010 a srpnem 2017. Přesná doba produkce se liší dle jednotlivých modelů. BMW se k problému oficiálně vyjádřilo ve smyslu, že jejich interní vyšetřování odhalilo riziko úniku glykolu z chladiče ventilu EGR (Exhaust-Gas-Recirculation) u některých vznětových vozidel.

To v kombinaci s typickými usazeninami sazí a vysokými teplotami, které se v EGR modulu běžně vyskytují, může vyústit v doutnání částic, což může ve velmi vzácných případech vést k roztavení jednotky sání. A v extrémně vzácných případech následně i k požáru.

Právě proto BMW raději všechna auta svolá do servisu, kde budou zkontrolována a v případě odhalení problémů dojde na výměnu vadných částí. Nicméně právě možnost požáru je velmi malá a zákazníci se nemají ničeho bát. Jde spíše o prevenci. A jak poznáte, že se svolávací akce týká i vás? Nemusíte nikam volat a sami nic zjišťovat. Pokud se problém týká i vašeho vozu, budete kontaktování přímo prodejním oddělením značky, kde si domluvíte termín návštěvy servisu. Veškeré opravy týkající se této svolávací akce budou samozřejmě zdarma.

Reklama

Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.