Hlavní obsah

Městský crossover na naftu: Opel Crossland umí zaujmout, když si člověk dobře vybere

Video: Honza Koubek

 
5. 3. 2023

Facelift Opelu Crossland přinesl moderní příď, ale se zbytkem auta se maličko tluče. Je to však otázka osobního vkusu, možná stejně jako volba pohonné jednotky. Naftové motory v malých městských autech jsou na ústupu, ale to neznamená, že by se stále nenašli zákazníci.

Článek

Omlazení v polovině životního cyklu přineslo Opelu Crossland spoustu drobných novinek – například zmizelo písmeno X, které v názvu trochu mátlo zákazníky. Většinou totiž naznačuje přítomnost pohonu všech kol, což ale v případě Crosslandu neplatí. Měnilo se i nastavení podvozku, což je jenom dobře. Dříve rozkomíhané a jankovité auto se výrazně zklidnilo, byť za cenu mírného ústupu houpavého komfortu.

Naftový motor pod kapotou v dnešní době vzbuzuje otázky, zda je vůbec něco takového v malém městském crossoveru potřeba. Na delší cesty, kde by se nafta pořád ještě vyplatila, je asi vhodnější volit jiný typ auta, ve městě vznětový motor není dostatečně efektivní a krátkodobým užíváním trpí, zatímco ve srovnání s povedenou benzinovou turbo dvanáctistovkou je dražší, hlučnější a méně kultivovaný.

Co se však s faceliftem nezměnilo, je vnitřní prostor a obecně praktičnost interiéru. Na vzpřímenou polohu za volantem si rychle zvyknete, starším řidičům bude vyhovovat i snadné nastupování, které z ní přímo plyne. Zadní sedačka může být podélně posuvná, což považuju za jeden z nejlepších triků Crosslandu. Háček je ale v tom, že si za ni musíte připlatit, a navíc to jde jen ve vyšší výbavě.

Proplést se nástrahami ceníku tak, abyste dostali užitečné a praktické auto a zároveň nezaplatili hodně přes půl milionu, není snadné, ale pořád se dá říct, že Opel Crossland by rozhodně měl zůstat v užším výběru, pokud hledáte auto podobné kategorie. A po faceliftu to platí ještě víc než před ním. Více se dozvíte ve videotestu.

Reklama