Hlavní obsah

Nejlepší autokempy v Česku: Máme pro vás 10 nejlépe hodnocených míst

Foto: Autokemp Nársko

Hodnocení jednotlivých kempů je jen velmi těsné, což poukazuje na fakt, že české kempy šly za poslední dobu s kvalitou velmi slušně nahoru

21. 6. 2022

Všude dobře, doma nejlépe. Přísloví, které nás učili už od mateřské školy, v dnešní době a zejména v posledních letech nabírá čím dál větší váhu. V současnosti by si leckdo řekl, že je lepší to zahrát, jak se říká, „na jistotu“ a vyrazit za zaslouženým odpočinkem do destinací nacházejících se v našich luzích a hájích – vybrali jsme 10 nejlepších autokempů.

Článek

Abychom byli úplně přesní, jde o deset nejlépe hodnocených autokempů na základě recenzí uživatelů na webu Firmy.cz. Pro vyšší relevantnost výběru jsme také vybrali jen ty autokempy, které byly recenzovány alespoň dvacetkrát.

1. Autokemp Nýrsko

Tady se sluší hned na úvod říct, že první dva kempy jsou na tom momentálně s hodnocením na chlup stejně – tedy oba mají průměrné hodnocení 4,96. Autokemp Nýrsko nabízí ubytování jak v chatkách, tak ve vlastních karavanech či stanech. V areálu je restaurace s terasou, k vyžití je tu jak sportoviště, tak i dětské hřiště, plavecký bazén i brouzdaliště.

K dispozici jsou přípojky pro karavany a wi-fi připojení k internetu. Západočeský kemp nabízí čtyřlůžkové i pětilůžkové chatky, druhé jmenované lze rozdělit na dvě samostatné části. K dalším službám patří platba kartou či bezbariérový přístup, psi jsou vítáni.

2. Kemp Matyáš

Shodně s výše jmenovaným si nejvyšší průměrné hodnocení návštěvníků vysloužil také kemp Matyáš, který se nachází u Vraného nad Vltavou, v bezprostřední blízkosti vodní nádrže Vrané. Nabízí ubytování ve čtyřlůžkových chatkách a stání jak pro osobní auta a karavany, tak i prostor pro stanování. K dispozici je půjčovna kol či motorových člunů.

Dobré je vědět také to, že v tomto kempu jsou vítáni psi, nechybí přirozeně ani možnost stravování nebo wi-fi připojení k internetu.

3. Camping Rožnov

Jen o chlup (s hodnocením 4,94) za prvními dvěma kempy je Camping Rožnov. Tento autokemp na samém úpatí hory Radhošť v Beskydech nabízí velkou škálu možností ubytování – luxusní apartmány, chatky, tzv. „hobithomy“, romantické lesostany či bungalovy. Kemp nabízí dostatek místa jak pro osobní vozy, tak obytné vozy či karavany, případně stany.

K dalším službám patří wi-fi připojení, platba kartou, klimatizace, stravování a další.

4. Tábořiště Svitačka

Výborné hodnocení 4,91 si vysloužil také přírodní autokemp Svitačka, který leží 100 kilometrů severovýchodně od Prahy. Nekomerční autokemp kombinuje výhody klasických tábořišť s vybavením 21. století. Nachází se v těsné blízkosti zříceniny hradu Trosky a na výběr je ubytování ve stanech, karavanech či obytných vozech. Fajnšmekři si však mohou pronajmout také indiánské týpí.

5. Kemp Karolína

Co nabídnout má i kemp Karolína, který se nachází v klidném prostředí panenské přírody západních Čech. Je tu možnost ubytování v bungalovech, mobilních domech, stanech či karavanech, k dispozici je však i pronájem apartmánů.

Součástí areálu je bazén, volejbalové a nohejbalové hřiště, bar, trampolína či cyklostezky. K dalším možnostem vyžití patří rybaření či turistika, areál je mimo jiné vhodný pro pořádání firemních akcí.

6. Autokemp Třeboň

Autokemp Třeboň, nacházející se v bezprostřední blízkosti Opatovického rybníka, nabízí ubytování ve dvou, tří a čtyřlůžkových chatách, případně ve vlastním stanu či přívěsu. Součástí areálu je restaurace se společenskou místností, wi-fi připojením a venkovní terasou.

7. Autokemp Jindřiš

Autokemp Jindřiš se nachází pouhých 5 kilometrů od Jindřichova Hradce. Nabízí ubytování ve vlastních stanech či karavanech. Součástí tohoto bezbariérového kempu je rovněž rybník, v prostorech kempu je wi-fi připojení a pro psy je vstup povolen.

8. Kemp Rožmberk nad Vltavou

Kemp Rožmberk budou jistě znát vodáci – nachází se jen půl hodiny cesty autem od malebného Českého Krumlova a kromě možnosti stanování nabízí ubytování v celkem 23 chatkách o kapacitě 4 až 6 osob. Tento bezbariérový kemp má k dispozici půjčovnu lodí a raftů, občerstvení, vyhrazená ohniště či wi-fi připojení.

9. Autokemp Příhrazy

Příhrazy se nacházejí cca 30 kilometrů severovýchodně od Mladé Boleslavi a sídlí zde autokemp, který umožňuje nocleh v chatkách, stanech i karavanech. Autokemp nacházející se v oblíbené destinaci Český ráj nabízí stravování v kiosku a společenskou místnost. K trávení volného času lze využít hřiště na volejbal či badminton nebo připojení k wi-fi.

10. Autokemp Česká brána

Autokemp Česká brána se nachází pouze zhruba 10 kilometrů na východ od Děčína, je tu možnost koupání v jezeře, pro děti je tu dětské hřiště. K ubytování tu jsou jak chatky, tak i prostor pro stany a karavany, v celém autokempu je připojení k wi-fi.

Jaký je váš favorit? Máte s některým z kempů zkušenosti, případně byste doporučili nějaký další autokemp? Račte se s námi podělit v komentářích.

Reklama