Hlavní obsah

Nejlepší kempy v Polsku: Pět míst, která nabízí klimatizované chatky, sběr hub či krásnou přírodu

Foto: Alexa Camping

Znáte některý z těchto nejlépe hodnocených kempů u našich polských sousedů? Nebo jsme snad na nějaký zapomněli?

16. 8. 2022

Kempování je nesmírně oblíbený způsob cestování. Mnohdy je to z důvodu pocitu volnosti a svobody, někomu z nás připomíná dětství, někdo uvítá zase možnost různých sportovních aktivit. My vám nyní přinášíme výběr těch nejlépe hodnocených kempů na území Polska.

Článek

Možná už jste četli náš článek o nejlépe hodnocených českých kempech. Po jeho úspěchu jsme se rozhodli probádat web Booking.com a přinášíme výběr nejlépe hodnocených kempů v Polsku.

Mazury-Kemp.cz

Rádi jezdíte na kole nebo chodíte na houby? Není problém, tato malebná lokalita skrývá velké možnosti vyžití, ať v podobě všudypřítomných turistických cyklotras, mechových lesů pro milovníky sběru hub nebo borůvek. Vyznavači klidného rybaření, koupání či potápění ocení rozsáhlou vodní síť Mazurských jezer.

Tento kemp provozovaný českými majiteli patří k jedněm z nejkrásnějších jezerních oblastí u severních hranic Polska. Ubytovat se lze v mobilních domech, ve vlastním karavanu či ve stanu. Součástí kempu je i půjčovna kol.

Alexa Camping

Kemp nacházející se na severovýchodním výběžku Polska u Baltského moře se nachází v obci Chłapowo zhruba hodinu cesty severně od Gdyně a může se pochlubit celoročním provozem.

Jde o skvělé místo pro pohodový relax v přímořském mikroklimatu se svěžím, mořskou solí nasátým vzduchem. Prostor je ohraničen a oplocen, v kempu je celá řada možností vyžití pro děti v podobě hřišť a prolézaček, nespočet služeb včetně restaurace či minigolfu, štědré umývárny se sprchami v ceně a příjemné jídelní prostory. Možnost ubytování v karavanech, obytných vozech či ve stanech.

Camp 66

Pocit volnosti a klidu, to jsou jedny z hlavních důvodů, proč lidé volí kempování. Ve vnitrozemském kempu Camp 66 v odlehlé polské vesnici Ściegny s výhledem na Krkonoše to platí dvojnásob. Absenci větší vodní plochy kompenzuje faktem, že se nachází 45 minut jízdy severně od Pece pod Sněžkou, vzdušnou čarou od našich hranic to je zhruba 20 kilometrů.

Celoroční kemp o rozloze 3 hektary je kompletně oplocen, monitorován a osvětlen. Je tu možnost ubytovat se v klimatizovaných srubech či prostorných stanech, není však problém přijet i s karavanem či obytňákem díky celkem 80 parkovacím místům, z nichž 42 má přístup k elektřině. K dispozici jsou umývárny, toalety, hřiště pro děti, restaurace, sezónní bazén, prádelna, ohniště, gril, bezbariérový přístup a zapůjčení sportovního vybavení.

Jastarnia Kemping Przyczepa

Hledáte ubytování v karavanu, ale nezamlouvá se vám představa jej za sebou tahat stovky a stovky kilometrů? Karavanový kemp v Jastarni se vzdušnou čarou nachází severoseverovýchodně od města Gdyně, po silnici je to vzdálenost cca 60 kilometrů.

Ubytování ve zrenovovaných a již vybavených karavanech je umístěno ve volné přírodě s otevřeným prostranstvím a v bezprostřední blízkosti písčité pláže, která je jako stvořená pro vodní sporty jako kitesurfing a windsurfing. K dispozici je zahrada jako stvořená ke grilování, díky poloze je však kemp vhodný také pro pěší turistiku či cyklistiku.

Camping Tramp

Tradiční kemp Tramp funguje už od roku 1996 a nachází se na severozápadním cípu polských hranic, zhruba 90 km od Štětína. Nabízí ubytování v chatkách pro 8–10 osob, trojúhelníkových chatkách pro 5 osob nebo v mobilních domech – samozřejmostí je pak možnost přistavit si obytný vůz nebo karavan.

V prakticky bezprostřední blízkosti kempu je písečná pláž, v areálu plném zeleně je několik stánků s občerstvením či plaveckým vybavením, volejbalové hřiště, večerní program s živou hudbou a pro děti tu je skákací hrad a zábavní program v podání animátorů.

Znáte některý z těchto kempů, nebo jste už stihli procestovat všechny z nich? Že znáte lepší? Pochlubte se v komentářích!

Reklama