Hlavní obsah
záhlaví
Hlavní obsah

Pagani už testuje Huayru Dragon na italském okruhu

Foto: YouTube/19Bozzy92

Pagani testuje Huayru Dragon

1. 6. 2019

Supersporty značky Pagani si šly vždy tak trochu svou cestou. Vždy byly extrémně rychlé, vždy vypadaly tak trochu jako vesmírná loď a po nastartování uměly navodit pocity děsu, ale lehkého vzrušení zároveň. Ne nadarmo patří tato značka mezi oblíbence třeba Richarda Hammonda. A teď Pagani chystá nadupanou novinku, jejíž testy už jsou v plném proudu.

Článek

Příběh Horacia Paganiho je jako scénář k hollywoodskému filmu. A to doslova. Můžete si ho přečíst v zajímavém článku, jehož odkaz najdete níže. Ale ve zkratce se dá říct, že jde o extrémně cílevědomého businessmana, který se rozhodl, že si prostě bude stavět super auta podle svého, ať to stojí, co to stojí. Jeho cesta k vytyčenému cíli nebyla úplně snadná a bez propadů, ale nakonec to dokázal a dnes patří jeho vozy k tomu nejlepšímu, co si ve světě supersportů můžete pořídit. Horacio do nich vměstnává své sny, představy, ale i horkokrevnou argentinskou povahu. A tím se odlišuje od ostatních; Pagani prostě nepřehlédnete a vždy přesně víte, na co se díváte.

To nejzajímavější a nejpropracovanější, co kdy Pagani nabídlo, je model Huayra BC. Zasvěcen byl Leonardu da Vinci a svým způsobem věnován prý úplně prvnímu zákazníku Horacia Pagani, muži jménem Benny Caiola. Ano, jeho iniciály najdete ve jménu auta. Pohonnou jednotkou v tomto super autě je dvěma turbodmychadly přeplňovaný dvanáctiválec, jehož výkon je 755 koní a točivý moment 1 100 Nm. Zdá se vám to snad málo? Pak k tomu připočtěte hmotnost pouhých 1 218 kilogramů (auto je z velké části z karbonu)! To hned ta porce výkonu vypadá jinak. Mimochodem, vyrobeno bylo pouze 20 kusů, přičemž každý vyšel v přepočtu na asi 60 milionů korun.

Ovšem Huayra BC už své majitele má, a tak to chtělo něco nového, něco velmi speciálního a jedinečného. Ve světě běžných automobilek pro masy by se dalo říct, že je ideální čas na facelift. Ve světě italských superaut by takové slovo ale neznělo dostatečně exkluzivně, a tak se mluví o nové a designově extrémnější verzi. A přesně takovou teď Pagani v Itálii testuje. Novinka, o které už se pár měsíců mluví, ale podrobnosti o ní nikdo moc nezná, má v tuto chvíli označení Huayra Dragon. Přistižena byla před několika dny na okruhu Franciacorta.

Chvíli se uvažovalo nad tím, že by vznikla v jednom jediném kusu, který by byl vyroben ve spolupráci s italskou tuningovou firmou TopCar design. Nakonec se ale Pagani rozhodlo, že dopřeje vznik pěti kusům. Hodně prý zapracovalo na aerodynamice, což je vidět i z videa. Hlavně v zadní části, která je opravdu hodně výrazná. Je vidět, že Huayra Dragon jede v rámci testů opravdu hodně rychle a nechá tak vyniknout jak zjevně skvěle fungujícímu podvozku, tak i dokonalému zvukovému projevu. Vypadá to tedy, že se rozhodně máme na co těšit. Podle dostupných informací bychom se Huayry Dragon měli dočkat nejpozději příští rok.

Reklama

Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.