Hlavní obsah
záhlaví
Hlavní obsah

Autosalon Ženeva 2020: Nová Kia Sorento: Zakulacené křivky vystřídají ostré hrany

Foto: Kia

Kia Sorento se ukázala ve své čtvrté generaci a jde o výrazný posun ve všech směrech

18. 2. 2020

Jihokorejská automobilka Kia bere světové trhy poměrně vážně, proto se nebojí riskovat a nabídnout roky uhlazený model ve zcela novém a patřičně dynamickém kabátě. Čtvrtá generace SUV Sorento je průbojná, sebevědomá a světu bude představena už 3. března 2020 na ženevském autosalonu. Máme se prý na co těšit, jelikož půjde o nejlepší technologický počin značky.

Článek

Designéři při navrhování vozu rozhodně nebyli nesmělí, jelikož SUV nakreslili v duchu robustního stroje a přidali slušnou porci elegance. Auto je teď stylovější než kdy dřív, nadchne křivkami i provedením detailů a působí velmi moderním dojmem.

Foto: Kia

Kia Sorento je nyní stylovější než kdy předtím

Maska chladiče, kterou automobilka nazývá tygří, reprezentuje současný designový jazyk značky a působí velmi sebevědomě, ladně navazuje na plně diodové světlomety s denním svícením ve tvaru tygřích očí.

Foto: Kia

Světlomety ve tvaru tygřích očí

Konstruktéři se také postarali o přepracování bočních linií, což má za následek optické prodloužení SUV, zkrácení převisů a natažení rozvoru náprav. Delší je také kapota a to o 30 milimetrů. Přední sloupky se posunuly dále od přední nápravy a celkově celá kabina vypadá, jako by ji někdo přesunul více dozadu.

Foto: Kia

Změny se děly také uvnitř, připravte se na notnou dávku elegance

Zezadu jde o úplně nové pojetí, na které nejsme u evropských modelů jihokorejské značky zvyklí. Dělené vertikální zadní lampy, prolisy na kufru a výrazný nárazník jasně naznačují, že tohle auto má zaujmout především severoamerické zákazníky.

Foto: Kia

Zezadu se díváte na úplně jiné auto, které cílí na severoamerický trh

Interiér je nyní mnohem sofistikovanější, elegantnější a luxusnější. Nouze není o bohatou výbavu, tři plnohodnotné řady sedadel nebo slušný životní prostor. Přepracování se dočkal také 12,3″ přístrojový štít a 10,25″ středový displej infotainmentu, který obdrží mimo jiné také faceliftovaný Hyundai i30.

Foto: Kia

Světová premiéra bude v Ženevě, tam se také dozvíme více informací

Čtvrtá generace vozu je výsledkem spolupráce designérských studií v Jižní Koreji, Evropě i USA a stojí také na úplně nové globální platformě. Oficiální premiéra bude už 3. března roku 2020 na ženevském autosalonu, kde nebude chybět ani redakce Garáže.

Reklama

Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.