Hlavní obsah
záhlaví
Hlavní obsah

Dobré zprávy: Ford prodlužuje výrobu Mustangu Bullitt!

Foto: Ford

Omezená verze Fordu Mustang Bullitt nakonec nebude až tak omezená. Naštěstí

28. 6. 2019

Automobilka Ford zaznamenala velký úspěch s oprášením legendy jménem Mustang Bullitt nejen v USA, ale i Evropě, a prodlužuje tak výrobu speciální verze kultovního sporťáku, a sice až do příštího roku!

Článek

Pokud jste čistě náhodou žili posledních 18 měsíců v divočině a bez internetu, Mustang Bullitt je taková charakternější a stylovější verze jednoho z nejcharakternějších a nejstylovějších sporťáků současnosti. Verze Bullitt odkazuje na zelený Mustang z roku 1968, se kterým kraloval Steve McQueen ve filmu Bullittův případ, a který nám dal jednu z vůbec nejlepších automobilových honiček v historii.

A když Ford přesně po 50 letech oznámil výrobu novodobého „bullitta“, jen se po něm zaprášilo – celá produkce byla vyprodána už krátce po představení a popularita této verze ikonického sporťáku rozhodně neklesla – spíše naopak.

Současná generace není jediným novodobým bullittem. Ford přišel s inkarnací ikony v letech 2001 a 2008, výsledky tohoto usilování se ale netěšily zdaleka takové oblibě jako současná generace. Nutno podotknout, že současné generaci hraje do karet také oficiální prodej na starém kontinentu, a standardní verze tak velmi dobře připravila půdu pro speciální verzi Bullitt.

Bullitt má upravenou verzi 5,0l osmiválce Coyote – došlo na vylepšené sací i výfukové potrubí, upravenou škrtící klapku a navrch dostal Bullitt řídicí jednotky z nabroušené verze Shelby GT350. Výsledkem je 480 koní výkonu, ačkoliv jsou tito koníci pro EU přiškrceni na hodnotě 460 koní. Bullitta si můžete objednat s jakoukoliv převodovkou, pokud je to šestistupňový manuál. Ten má dokonce funkci automatických meziplynů.

Dominantou interiéru, tedy alespoň tou vizuální, je 12palcový palubní displej a skvělé sportovní sedačky Recaro s kontrastním prošíváním v barvě auta – ale můžete mít i běžné, podobné těm jako v originálu. Barva auta je potom jen jedna možná zelená, a to „Highland Green“. Tedy, vlastně ho můžete mít i v černé „Shadow“, ale upřímně nevíme, proč byste to dělali. Každý Mustang Bullitt má také speciální označení a plaketu s pořadovým číslem.

Další výhodou Bullittu je potom nadupaná výbava, která zahrnuje dopravní systém Life Traffic, hotspot pro Wi-Fi, ale třeba i audiosystém Bang & Olufsen s 12 reproduktory. Ford již teď přijímá nové objednávky, první Mustangy ve verzi Bullitt modelového roku 2020 by měly do Evropy dorazit už začátkem příštího roku.

Reklama

Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.