Hlavní obsah

BMW svolává vozy do servisů. Mohou se jim vznítit motory!

Foto: Shutterstock
11. 8. 2018

Mnichovská automobilka BMW svolává do servisů statisíce svých vozů kvůli závadě na výfukovém systému. Původně se svolávací akce týkala jen Jižní Koreje, nyní ale musí do servisu i auta v Evropě.

Článek

Automobilka BMW svolává v Evropě do svých servisů celkem 323.700 aut s naftovými motory. Důvodem je možná závada na modulu recirkulace výfukových plynů. V Jižní Koreji je kvůli této závadě evidováno již na třicet případů vzplanutí motoru, svolávací akce se tam týká 106 tisíc vozů. To je takřka polovina všech, které tam BMW prodalo.

Z důvodu, že se v Evropě jedná o stejné specifikace vozů jako v Jižní Koreji, se svolávací akce rozšiřuje i na evropský kontinent. Prodejci by tak měli být v nejbližších dnech vyzváni k tomu, aby kontaktovali své zákazníky.

Svolávací akce se týká všech modelů se čtyřválcovým naftovým motorem vyrobených mezi dubnem 2015 a zářím 2016 a vozů se šestiválcovým naftovým motorem vyrobených od července 2012 do června 2015. Jejich majitelům budou vozy v autorizovaných servisech opraveny na náklady automobilky.

Zvláštní pozornost bude v servisech nejspíš věnována modelu 520d. Ten totiž tvoří přibližně polovinu všech případů, kdy ke vznícení motoru došlo. Pro automobilku BMW se přitom nejedná o první zkušenost s podobným problémem - v prosinci 2016 svolávala mnichovská značka modely vyrobené v letech 2011 až 2016. Tehdy se jednalo také o riziko požáru, na vině ale byla řídící jednotka elektronického posilovače řízení.

autowebAUTOWEBaUtOwEb

Reklama

Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.