Hlavní obsah

Volkswagen Arteon - Konečně pořádný odvaz!

Foto: Archiv Garáž.cz

Dlouhá léta je automobilce Volkswagen vyčítána přílišná usedlost a nudnost. Jenže nyní se zdá, že konečně začíná období většího odvazu. Přijíždí totiž velmi výrazný Volkswagen Arteon jakožto předzvěst nového designového směru značky!

Článek

Dobrá, nedělejme z toho kovbojku, základní tvary Volkswagenu Arteon vlastně nejsou nikterak převratné, ostatně navazují na předchůdce tohoto vozu, model CC. Jenže podívejte se na tu výrazně zamračenou příď! To je zásadní posun - konečně opravdu do očí bijící, nepřehlédnutelný a svým způsobem i kontroverzní prvek. Celé to auto má přitom větší smysl, než jen být atraktivnějším, neobyčejnějším a dražším Passatem. Je to totiž začátek nové designové éry Volkswagenu. Můžeme očekávat, že i další VW budou mít podobné prvky jako Arteon. V interiéru však jasně poznáme Passat, jen s větší obrazovkou zvládající gesta.

Foto: Archiv Garáž.cz

Oproti předchůdci narostl Arteon do všech směrů. Se svými 4862 mm je o 60 mm delší než dříve, na šířku má 1871 a na výšku 1427 mm, což je v obou případech mírný nárůst. Rozvor 2841 mm, o 50 mm více, než v případě současného Passatu, má zajišťovat v rámci třídy nejlepší prostor pro nohy vzadu.

Foto: Archiv Garáž.cz

Technicky se však oproti Passatu nic zásadního nezměnilo, pouze s výjimkou základního motoru. Tím je nová patnáctistovka TSI Evo o výkonu 150 koní. Nad ní stojí dva benzinové dvoulitry s výkonem 180 a 280 koní. Diesely mají být tři, tedy 150, 190 a 240 koní z dvoulitru - nic nového či neznámého. Dva slabší diesely a benzinová patnáctistovka mají v základu šestistupňový manuál, ostatní motory přijdou rovnou se sedmistupňovou dvouspojkou DSG. Samozřejmostí je rovněž možnost pohonu všech kol, později pak přijdou i hybridní varianty.

Reklama