Hlavní obsah

Škola řízení: Jak držet volant, jak nastavit sedačku a co máte vidět v zrcátku

Video: Honza Koubek

 

Řízení je dovednost jako každá jiná. Je to tedy věc, která se dá naučit. Někdo ji samozřejmě bude umět lépe, někdo hůře, někdo má talentu na rozdávání a někdo potřebuje vést krok za krokem, aby si na konci stejně přiznal, že to není úplně ono. Cílem našeho nového seriálu o tom, jak správně řídit, není z vás udělat závodní jezdce. Ale chceme, abyste se v autě cítili dobře, jistě a byli bezpeční nejen pro sebe, ale i pro ostatní účastníky silničního provozu.

Článek

Honza Červenka učí lidi řídit už pěkně dlouho, poslední roky se věnuje nejen okruhovému ježdění, ale pořádá i kurzy sportovně-defenzivní jízdy na okreskách a dělá i čistou defenzivní jízdu. Honza Koubek pak už mnoho let natáčí oblíbená videa o autech, která diváky baví svou upřímností, charakterem a realistickým pohledem na svět.

Škola řízení: Základ je, jak sedím v autě

V našem seriálu začínáme tím úplně základním, a to jak v autě správně sedět a jak mít nastavená zrcátka. Ono to možná zní úsměvně, ale pokud jste někdy v životě dělali nějaký sport, nebo třeba hráli na bubny či piano, nebo létáte v letadle, určitě už vám váš instruktor nebo trenér řekl, že správná pozice těla je úplný základ. A auto není výjimkou.

Takže jak to máte vy? Sedíte správně, nebo jako u zubaře? A víte, proč se některým řidičům říká hodináři? Pusťte si první z našeho seriálu videí!

Reklama

Související témata: