Hlavní obsah
záhlaví
Hlavní obsah

Superluxusní garáže v podání Aston Martinu

Foto: Aston Martin

Aston Martin přišel na způsob, jak z garáže udělat automobilovou galerii

5. 9. 2019

No jen si to představte. Právě jste koupili třeba nový model Valhalla za milion euro, ale v tom vás napadne: „Není to blbý, parkovat takový auto jen tak někde v garáži?“ Zdá se, že takových bylo víc, protože Aston Martin v rámci své divize Q bude stavět exkluzivní garáže pro exkluzivní auta. Budou je ostatní následovat?

Článek

Není tajemstvím, že majitelé některých zcela výjimečných vozů si parkují své skvosty přímo v obýváku. Pravda, v některých případech se tomu ani nedivíme, protože při hodnotě některých kousků by se s nimi jeden bál vůbec vyjet na silnici, natož je nechat odstavené někde v garáži. Ovšem pokud byste rádi vyjeli proskleným výtahem až do obýváku/ pokoje/ pelíšku pro auto, tak vlastníte-li Aston Martin, vyhoví vám sama automobilka.

Součástí britské automobilky Aston Martin je oddělení Q, které má na starosti hlavně individualizaci a plnění těch nejrozmanitějších přání svých náročných zákazníků. Podobně je na tom SVO u krajana Jaguar Land Rover, Individual BMW, Exclusive u Audi apod. Ovšem v Gaydonu hodlají zajít ještě dál. Z oddělení Q si v Astonu vyčlenili buňku, která se bude specializovat výhradně na exkluzivní zakázkové garáže, nebo jak popisuje samotná automobilka – „důstojná parkovací stání“.

Foto: Aston Martin

Garáž snů od Aston Martinu

O tomto záměru automobilka nedávno informovala na přehlídce elegance v Pebble Beach s tím, že parkovat v nich lze třeba model Valhalla, se kterým se o víkendu svezete na okruhu, tak i DB11, kterou třeba jezdíte do práce. Následně automobilka vypustila do světa své první vizualizace, jak by takové projekty mohly vypadat.

Na vše dohlíží Marek Reichman, designový guru Aston Martinu, a prací bude pověřen speciální tým architektů. Sám Reichman tyto garáže popisuje jako „jedinečné prostory, kde si můžete vystavit své vlastní automobilové umění“.

Není tajemstvím, že Aston Martin v tomto ohledu cílí zejména na movité srdcaře a opravdové automobilové nadšence: „Představte si luxusní domov postavený kolem vašeho auta. Z vaší garáže se tak stane v podstatě taková galerie. Navíc, pro řadu automobilových nadšenců je garáž stejně důležitá jako zbytek domu,“ uzavírá Marek Reichman, hlavní kreativní ředitel britské automobilky.

Reklama

Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.