Hlavní obsah

Subaru XV dostane hybrid Toyoty

Foto: Archiv Garáž.cz
14. 5. 2018

Pokud jste fanoušci klasického Subaru s motory boxer, nemusíte po přečtení titulku truchlit, tradiční jednotka vozu totiž pod kapotou zůstane, jen se k ní přidá osvědčená hybridní technika Toyoty.

Článek

Již v příštím modelovém roce se Subaru XV ukáže jako plug-in hybrid, tedy minimálně v USA. Pravděpodobné je však i použití v Evropě, kde značka potřebuje vyřešit problémy se splněním emisních norem. Atmosférický dvoulitrový čtyřválec tedy dostane hybridní technologii. Jedná se o dobře známou techniku z Toyoty Prius Plug-in hybrid, což je osvědčená spolehlivá kvalita. Ve spojení s dvoulitrem by pak auto mohlo být i příjemně svižné.

Auto bude schopné jet i čistě na elektřinu, a to alespoň na 30 kilometrů, aby mohl člověk dojíždět na kratší vzdálenosti bez nutnosti zapnutí klasického spalovacího motoru. Detaily pohonu jsou však zatím obestřeny tajemstvím. V USA se model dost možná bude i jinak jmenovat, spekuluje se o jménu Evoltis.

autowebAUTOWEBaUtOwEb

Reklama

Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.