Hlavní obsah

Škodovka konečně spustila výrobu modelu Kamiq

Foto: Škoda Auto
9. 7. 2019

Škoda Auto slavnostně spustila v Mladé Boleslavi výrobu svého třetího SUV, určeného pro evropský trh, tedy modelu Kamiq. První zákazníci se hotových vozů dočkají až v září, ovšem rovnou mohou do svých objednávek zahrnout i verzi s pohonem na zemní plyn. Kamiq na českém trhu navíc startuje se zajímavou cenou.

Článek

Škodu Kamiq jsme vám už před časem detailně představovali, až nyní ale začaly první sériové vozy sjíždět v Mladé Boleslavi z výrobní linky, jejíž příprava si vyžádala investici 100 milionů eur. Za to byla výrobní linka upravena pro novou platformu MQB27, a kromě toho bylo zhotoveno také nové lisovací nářadí. Změny proběhly i v lakovně nebo svařovnách a také na linkách, které jsou nově schopny montovat dvoudílné LED světlomety. Díky tomu může z linky v Mladé Boleslavi denně sjíždět 400 nových Kamiqů.

S modelem Kamiq má Škodovka velké plány, protože právě tahle třída kompaktních crossoverů momentálně nejvíc frčí. I proto má Kamiq nastavenou docela vstřícnou cenovou politiku. V České republice začíná jeho cena na částce 379 900 Kč, za kterou dostanete litrový tříválec TSI s výkonem 95 koní a ve střední výbavě Ambition (základní Active se v ČR zatím nenabízí), nabízející prvky jako LED světla, tempomat, manuální klimatizaci, 6,5" dotykový infotainment s BT konektivitou nebo elektrická okna vpředu. Samozřejmostí je pak velká spousta bezpečnostních asistentů včetně nouzového brzdění s detekcí chodců a udržování jízdy v pruhu.

Foto: Škoda Auto

Důraz na kvalitu je vysoký, úspěch tohoto modelu je pro Škodu velmi důležitý

Když si připlatíte 58 tisíc korun za nejvyšší výbavu Style, dostanete většinu vychytávek, kterými se nový Kamiq tolik chlubí. Konkrétně Bi-LED přední světlomety a TOP LED zadní svítilny s animovanými ukazatelem směru jízdy, automatickou klimatizaci, 8" dotykový infotainment s konektivitou SmartLink+ nebo ambientní osvětlení interiéru.

Stejně jako v případě modelu Scala, dorazí do konce tohoto roku Kamiq také ve verzi s pohonem na CNG. Jejím základem bude benzinové litrové TSI s výkonem 90 koní spalující zemní plyn, kombinovaný dojezd na CNG a benzin by měl činit až 630 km.

Dr. Michael Oeljeklaus, člen představenstva Škoda Auto odpovědný za oblast výroby a logistiky, zdůrazňuje: „Zahájení sériové výroby nového modelu je pro nás pokaždé něčím mimořádným. V posledních měsících jsme ve výrobě a logistice vytvořili veškeré předpoklady pro to, abychom prostřednictvím modelu Kamiq oslavili úspěšný vstup do segmentu městských SUV. Jsme přesvědčeni o tom, že tato novinka naše zákazníky nadchne vysokou kvalitou a mnoha praktickými prvky, jak je pro značku typické.“

A my jsme velice zvědaví, jak se Kamiq uvede na českých silnicích. Co vy?

Co říkáte na novou Škodu Kamiq?
Vypadá skvěle, půjdu si ji objednat!
26 %
Je ok, ale mám raději jiné modely
50,7 %
Nelíbí se mi ani trochu
23,3 %
Celkem hlasovalo 14174 čtenářů.

Reklama

Sdílejte článek