Hlavní obsah

Renault s Nissanem chtějí koupit kus Mitsubishi!

Foto: Archiv Garáž.cz
10. 10. 2016

Slavný japonský výrobce offroadů a legendárních sportovních modelů, Mitsubishi, v současné době minimálně v Evropě trochu strádá. Nyní se však zdá, že se chystá vzestup značky, velké plány s ní totiž má aliance Renault-Nissan, které by se mělo Mitsubishi stát součástí!

Článek

Spojování velkých automobilek v jeden celek je dnes trendem. Důvod je jasný - snižování nákladů a lepší možnosti spolupráce. Nyní se má k alianci Renault-Nissan přidat další značka, a to Mitsubishi. Za částku 2,2 miliard dolarů chce francouzsko-japonská firma koupit podíl 34% Mitsubishi a zařadit jej tak alespoň částečně pod svá křídla.

Podle Carlose Ghosna navíc nepůjde pouze o samotné propojení značek s nejistou budoucností, ale údajně má být rovnou představen detailní plán popisující konkrétní spolupráci. Všechny tři automobilky pak budou úzce spojené jak managementem, tak vývojem a nezapomene se ani na další oblasti. Dočkáme se tedy nového Mitsubishi Colt s vnitřnostmi Renaultu Mégane? Anebo přijede jedenáctá generace Lanceru Evo s pohonem jako u Nissanu GT-R a motorem z Méganu RS? Nechejme se překvapit a doufejme, že tohle spojení přinese hlavně to dobré pro nás, motoristické nadšence.

Reklama

Sdílejte článek