Hlavní obsah
záhlaví
Hlavní obsah

Pozor, máme špionážní fotky nové škodovky!

Foto: Garáž.cz

Škoda Spaceback

28. 8. 2018

Jeden z čtenářů Garáže pořídil na dálnici D11 hned několik fotografií nové škodovky. Probíhají první jízdní testy a soudě podle reakcí řidiče auta, ale taky jeho doprovodu, tak o publicitu příliš nestojí.

Článek

Vše, co o nové škodovce víme, jsme již sepsali v článku Nová Škoda Rapid bude už příští rok, má konkurovat VW Golf. Tři nejdůležitější informace zní, že Škodovka plánuje postavit nového Rapida jako alternativu k Octavii, že s ním chce minimálně zdvojnásobit svoje prodejní čísla a že bude stát na nejmodernější podvozkové platformě MQB, na které jezdí třeba nový Seat Ibiza nebo VW T-Roc. To by mělo znamenat hodně prostoru v kabině a perfektní jízdní vlastnosti. Zároveň by se měla výrazně zlepšit kvalita interiéru a v autě by se měly objevit takové věci jako velká dotyková obrazovka nebo kvalitní sedadla. A podle našeho špiona z dálnice D11 by tohle všechno mělo sedět…

„Měla to být další nudná služební cesta, než jsem na dálnici D11 potkal červenou Octavii s pravostraným řízením, která podle všeho zkoušela adaptivní tempomat,“ řekl pro Garáž.cz čtenář Milan Mika. „Hned poté jsem zahlédl dvojici nových škodovek, doteď nevím, jestli jim budou říkat Spaceback, nebo Felicia, v modré a šedé barvě, a najednou to bylo ještě podstatně zajímavější.

Když zjistili, že je fotím, začali okamžitě prudce brzdit a pak zase zrychlovat, došlo i k najíždění, jen aby mi pořízení fotografií co nejvíce ztížili, pak se do toho vložil ještě maskovaný Karoq, pravděpodobně verze Sportline. Při nejbližší příležiosti pak celá skupina aut sjela z dálnice.“

Fotografie i slova našeho čtenáře potvrzují, že nový vůz má výrazně širší karoserii a že jeho záď zdobí LED světla. Podle našich informací nebude na zádi auta běžné logo, ale nápis Škoda. „Přední lampy pak mají dvě LED jednotky, podobně jako třeba Volkswagen Touran. A v masce byla jednotka adaptivního tempomatu,“ doplnil Milan Mika. Na fotkách je taky vidět jiná přístrojovka, která má výrazně větší štít, což by odpovídalo předchozím zákulisním informacím, že v tomto autě Škodovka poprvé použije nový koncept pro palubní desku. Jinak je celé auto ještě zamaskované, podívejte podrobně na fotky a uvidíte to sami.

Foto: Avarvarii

Jedna z počítačových skic nové škodovky, které kolují po internetu

Co se motorů týče, předpokládáme, že v nabídce budou aktuální jednotky koncernu Volkswagen, základ tedy bude tvořit litrový tříválec s výkonem 84 kW, sázkou na jistotu pak bude čtyřválec 1.5 TSI s výkonem až 148 koní. Uvidíme, jaký osud čeká naftový čtyřválec 1,6 l, s jistotou vám ale můžeme prozradit, že u nového Rapidu se nepočítá s žádnými elektrifikovanými variantami.

Tiskové oddělení automobilky nám odmítlo prozradit, jak se auto bude jmenovat, ale prý by to nemělo být žádné z jmen Rapid, Spaceback, ani Felicia. „V nejbližších dnech zveřejníme skici designové studie, která nese označení Vision RS, víc vám k tomu zatím říct nemohu,“ uvedl na přímý dotaz Vítězslav Pelc z tiskového oddělení Škoda Auto. Nemůžeme se jich dočkat, protože máme jasné indicie, že by tato „studie“ měla být přesně tím autem, jehož fotky se nám podařilo získat!

Reklama

Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.