Hlavní obsah

Tohle Bugatti má hořčíkový rám, dvě kola a koupit si ho můžete i vy. I k pumpě vás odveze

Foto: Bugatti

No dobře, je to jen koloběžka, ale uznejte sami, že je pěkná!

26. 6. 2022

Myslíte si, že Bugatti jsou jen pro milionáře? Tohle stojí něco málo přes dvacet tisíc Kč a stylu má na rozdávání. Je odlehčené, s hořčíkovým rámem a na silnici promítá znak Bugatti. Problém je v tom, že je na baterky. A že je to koloběžka.

Článek

Bugatti vyrábí úžasná auta. A taky lodě a hodinky. Tedy spolupodílí se na výrobě, stejně jako v případě této koloběžky. Propůjčuje jméno, spolupracuje s designéry, ladí detaily a dbá na kvalitu. Je to v podstatě merchandising, jen nejde o trička či přívěsky na klíče.

O tom, že bude elektrická koloběžka Bugatti, se mluvilo už před pár měsíci, ale teď je na prodej a u některých prodejců je k mání dokonce za necelých tisíc dolarů, což je zatraceně zajímavý kup. Je to nejlevnější nabídka široko daleko. Oficiální cena u Bugatti je totiž 1 200 USD (28 000 Kč), ale je pravda, že u nich si můžete vybrat z více barev.

Rám elektrické koloběžky Bugatti je vyroben z hořčíkové slitiny a má maximální nosnost 109 kg. Navzdory tomu samotná koloběžka váží pouhých šestnáct kilogramů a je samozřejmě skládací. Jestli se vejde do Chironu, to je ale otázka, na kterou nemáme odpověď. Víme ale, že má tři rychlostní režimy a že umí jet až 30 km/h. V závislosti na rychlosti, náročnosti terénu a zatížení pak má dojezd až 40 kilometrů. Když vám dojde benzin, mělo by to k nejbližší pumpě s kanystrem bohatě stačit.

Jak je vidět na fotkách, nejpůsobivější na celé téhle věci je osvětlení. LED světlomety, blikačky a hlavně zadní světlo, které vrhá na zem logo EB Bugatti. Opravdu působivé, to levné čínské koloběžky z internetu rozhodně nemají, co na tom, že stojí polovinu.

Takže pokud nemáte na Chiron, loď a ani na hodinky, ale touha vlastnit Bugatti je extrémně silná, pak tohle by mohlo být řešení. Jistě, nemá těch 1 500 koní, ale pořád můžete kamarádům tvrdit, že máte Bugatti a že nic není víc.

Reklama

Související témata: