Hlavní obsah

Cadillac chystá soka pro X7 M a GLS 63, má mít 677 koní

Foto: Cadillac

Německo, třes se! Amerika posílá do boje obří SUV Cadillac

28. 1. 2022

Čas německé dominance mezi super-SUV možná brzy skončí, neboť se o slovo hlásí severoamerický Cadillac s modelem Escalade-V. Pojízdná pevnost by měla dostat motor ze sedanu CT5-V Blackwing, tedy 6,2litrový zážehový osmiválec přeplňovaný kompresorem, který nabídne výkon 677 koní!

Článek

Trvalo to několik dekád, nicméně je to tady. Severoamerický Cadillac se vytasil s ne plnotučným SUV, ale superplnotučným SUV nazvaným Escalade-V. Jde o přímou konkurenci německých mastodontů BMW X7 M (50i) a Mercedes-AMG GLS 63, kteří se chlubí dvakrát přeplňovanými benzinovými osmiválci.

Foto: Cadillac

Zepředu SUV působí trochu arogantně, ovšem má k tomu důvod

To ostrá „eskaláda“ je natřískaná technologiemi až po střechu, což se odráží nejen na sportovní karoserii, ale také uvnitř. Jde hlavně o luxus, výkon a akcenty, jaké lze najít i u neméně agilních modelů CT4-V a CT5-V Blackwing.

Vůz dále nabídne odlehčená kola, výkonný brzdový systém, sportovní výfuk a zadní difuzor. Uvnitř se pak těšte rovněž na zakřivenou OLED obrazovku řidičova informačního centra, digitální přístrojovku a obří displej infosystému.

Foto: Cadillac

Série V znamená vysoký výkon

Oficiální specifikace zatím Cadillac neodhalil, nicméně očekává se užití monstrózního 6,2litrového osmiválce podpořeného kompresorem jako u sedanu CT5-V Blackwing. A to znamená, jak by řekla legendární Jolanda, „hodně budeš někde“, protože se bavíme o výkonu 677 koní, točivém momentu 893 Nm a instantním líbivém rámusu už od nastartování. Však si to poslechněte sami:

Pokud tomu tak skutečně bude, tak si Escalade polepší oproti svému současnému vrcholovému přirozeně dýchajícímu osmiválci 6,2 litru o 251 koní a 270 Nm. A to je velký skok.

Foto: Cadillac

Cadillac Escalade-V půjde proti vrcholovému BMW X7 a Mercedesu-AMG GLS

Více informací se dozvíme už na jaře, tak si mezitím pusťte přiložené video a zvyšte hlasitost. Rámus bude!

Reklama

Související témata: