Hlavní obsah

Muzejní Škoda Favorit je téměř nová a nyní může být vaše!

Foto: Archiv Garáž.cz
25. 10. 2016

Často se můžeme v inzerátech zachovalých ojetých automobilů dočíst, že jsou ve stavu nového. V tomto případě to však platí doslova, protože takhle neskutečně neopotřebované auto, které má 24 let, již jednoduše nenajdete. A nyní může být vaše.

Článek

Muzeální kousek či vůz do sbírky. Tím je přesně tento Favorit 135L, který se nyní objevil na inzertním serveru sbazar.cz. V inzerátu stojí, že se jedná o automobil po majiteli, který se narodil v roce 1919, takže byl v pokročilém věku již v době, kdy si tuto Škodovku kupoval, tedy v roce 1992. Vůz byl celou dobu garážovaný a nejezdil za deště, natož na sněhu. Jsou k němu samozřejmě i dokumenty, ať už servisní kniha či faktura za koupi nového kusu. Celkový nájezd kilometrů se v inzerátu nedočtete, ale dle stavu vozu bychom to tipovali maximálně na několik tisíc.

Foto: Archiv Garáž.cz

Ostatně podívejte se na ty fotografie. Auto na nich vypadá, jako by právě vyjelo z továrny v Mladé Boleslavi! To, jak jsou zachovalá kola, podběhy či původní pneumatiky, je jednoduše neskutečné. A podobně je to s interiérem a motorovým prostorem. Poslední otázkou je tedy jen a pouze cena, přičemž bychom se vůbec nedivili, kdyby byla nyní vyšší, než v roce 1991 - prodávající ji nesděluje. Každopádně jakožto sběratelský kousek je i přes plebejský původ tento Favorit velmi zajímavý, co říkáte?

Reklama

Sdílejte článek