Hlavní obsah

Kávovar za 280 tisíc vypadá jako šestiválec od Porsche

Foto: Super Veloce

Našli jsme ideální kávovar pro petrolheady! Má jen malý háček, stojí totiž 280 tisíc korun

14. 5. 2020

Vzduchem chlazené ploché šestiválcové motory od Porsche patří do automobilové síně slávy, proto není s podivem, že se na jejich motivy dělá i kávovar. Omezenou sérii 993 kusů rozjela jedna jihoafrická firma a za výrobník ranního životabudiče si účtuje 280 tisíc. Představujeme domácí spotřebič pro každého petrolheada – Espresso Veloce RS Black Edition.

Článek

Jihoafrická společnost Super Veloce (superrychlý) se věnuje výrobě kávovarů s automobilovými motivy už od roku 2013, kdy byla založena člověkem jménem Paolo Mastrogiuseppe. Ten dříve pracoval se svým otcem a bratrem ve strojírenské firmě, která vyráběla nástroje pro automobilový a těžařský průmysl v Jižní Africe.

Foto: Super Veloce

Za 280 tisíc už jde o velmi stylový kávovar, avšak do vytíženého podniku nevhodný

Výrobník kávy je inspirován vzduchem chlazeným plochým šestiválcem modelu Porsche 911 generace 993 a je společností označován jako „agresivnější“ verze klasického Flat Six kávovaru. Ostatně kdo by nechtěl sportovní RS šálek lahodného moku po ránu, že?

Foto: Super Veloce

Espresso Veloce RS Black Edition je prý agresivnější verzí standardního Flat Six modelu

Přístroj je dlouhý asi 381 milimetrů, 420 milimetrů široký, 342 milimetrů vysoký a váží zhruba 21 kilogramů. Navzdory jeho rodokmenu se domníváme, že nejspíš nepůjde o pracovní nástroj těžce vytížených baristů pracujících v kavárně s automobilovou tématikou. Šestiválcové mašince bude lépe doma, v dealerství Porsche nebo v nějaké klubovně.

Foto: Super Veloce

Kávovar bude vyroben pouze v počtu 993 kusů, což přímo odkazuje na název generace ikonického Porsche 911

Entuziasmus se projevil i v tomto oboru, proto se kávovaru dočká jen 993 zájemců a každý kus vyjde na 10 200 eur, což je v přepočtu asi 280 tisíc korun. Podotýkáme, že zařízení Espresso Veloce RS Black Edition umí pracovat s napětím 110, 120, 220 a 240 voltů.

Pravda, za tu cenu byste si koupili skoro dvě nové dacie v základu, ale kdo by odolal voňavé kávě z plochého šestiválce od Porsche?

Reklama