Článek
Když slunce začne klouzat za obzor, podmínky viditelnosti se rapidně zhoršují. Světla valem ubývá a krajina se ponoří do tmy, ze silnice se stane spoře osvětlený tunel v temnotě, v níž díky kuželům světel vidíte jen pár desítek, s trochou štěstí jednotky stovek metrů před sebe. Pod rouškou tmy se může ukrývat jakékoliv nebezpečí – zvíře přebíhající silnici, špatně viditelní chodci či cyklisté, nebo třeba neosvětlené zaparkované auto, do toho vás každou chvíli oslňují světla protijedoucích vozů…

Výkonné světlomety vám jízdu v noci usnadní, ale pořád se ve tmě může skrývat celá řada nebezpečí
Není divu, že více než třetina českých řidičů nesnáší jízdu v noci, je to v mnoha ohledech ještě náročnější řidičská výzva než jízdy v husté dopravě přes den. Proto jsme pro vás připravili soubor 10 základních rad, které vám pomohou jezdit za tmy bezpečněji a dodají vám za volantem potřebný klid.
Pojďme si také připomenout ty nejlepší články uplynulého týdne, které byste neměli přehlédnout: Prošli jsme si základní typy obytných aut a karavanů, prověřili jejich bezpečnost a připomněli, že jejich výroba má v ČR velkou tradici už od dob karosárny Sodomka. Také jsme zavzpomínali na pokrokové Aero Minor II a podívali se na online dražbu motocyklů Jawa. Otestovali jsme luxusní Volvo S90, ve kterém se budete cítit jako doma v obýváku, poprvé jsme se svezli na zběsilé Suzuki Hayabusa a vyzkoušeli si ojetý Abarth 500, čtyřkolovou hračku pro dospělé. A nesmíme zapomenout na seznam sedmi nejlepších ojetin do 200 000 Kč!
Ale zpět k řízení v noci – jak se cítíte za volantem vy, když padne tma? Zvládáte to s jistotou, nebo se už těšíte, až budete doma? Odpovězte nám v anketě nebo napište příspěvek do diskuse!