Hlavní obsah

Ženeva 2019: Chystáte se na autosalon? Tohle musíte vědět!

Foto: Shutterstock
21. 2. 2019

Evropská automobilová událost roku se nezadržitelně blíží. Autosalon ve švýcarské Ženevě otevře své brány již za několik málo dní. Pokud se tam chystáte, budou se vám hodit následující informace. Čím jet, kde bydlet a na kolik vás vyjde vstupné? To všechno vám může ušetřit čas i peníze, ostatně víc se dozvíte níže!

Článek

Kdy a kde?

Ženevský autosalon, který letos otevře své brány již po osmdesátédeváté, se koná překvapivě v Ženevě. Konkrétně na výstavišti Palexpo. První dva dny (5. a 6. března) jsou tradičně vyhrazené pro novináře, veřejnosti se autosalon otevře poprvé ve čtvrtek 7. března v 10 hodin ráno. Na jeho návštěvu budou mít automobiloví nadšenci celých deset dní.

Adresa: Výstaviště Palexpo, Route François-Peyrot 30, 1218 Le Grand-Saconnex, Ženeva, Švýcarsko

Termín: 5. – 6. března 2019 (novináři), 7. – 17. března 2019 (veřejnost)

Otevírací doba: pondělí až pátek 10:00 – 20:00, sobota a neděle 9:00 – 19:00

Kudy?

Možností dopravy na místo konání je hned několik. Do Ženevy se dá dojet jak autem, tak i autobusem, vlakem či letecky. Nejrychlejší je to samozřejmě letadlem, navíc letiště je v Ženevě hned vedle areálu výstaviště. Letenky z Prahy s přestupem v Bruselu se dají sehnat od 3 500 korun, ale raději si pospěšte, termíny v době konání autosalonu bývají poměrně vytížené a mohlo by se vám tak snadno stát, že už letenky ve vámi zvoleném termínu nebudou.

Velká část návštěvníků autosalonu z Česka volí dopravu po vlastní ose autem. Nutno ale upozornit, že je to poměrně dlouhá cesta. Sice vede téměř celá po dálnici, přesto se ale nejspíš i s přestávkami pod deset hodin nedostanete. Nejčastěji se jezdí trasa přes Rozvadov, Norimberk, Karlsruhe, Basilej a Bern. Z Prahy to je přibližně 950 kilometrů a při bezproblémové dopravě 9 hodin čisté jízdy. Ve Švýcarsku navíc počítejte s koupí dálniční známky za 40 švýcarských franků (Švýcaři nabízejí ke koupi jen roční kupón).

Foto: Mapy.cz

Z Prahy do Ženevy se jezdí nejčastěji přes Norimberk, Karlsruhe, Basilej a Bern

Nejlevnější variantou je pak koupě jízdenky na autobus či vlak. Jízdenky se pohybují od 1 200 Kč, ale počítejte i s přestupy (například v Mnichově, Norimberku či Frankfurtu). Na cestě nejspíš budete déle než 12 hodin, navíc se jedná o zdaleka nejméně pohodlnou variantu.

Vstupné

Vstupenky si můžete zakoupit už s předstihem z pohodlí domova na internetových stránkách autosalonu. Za stejnou cenu je pak dostanete i u pokladen na místě.

Dospělí: 16 CHF (360 korun)

Děti (6-16 let), senioři: 9 CHF (200 korun)

Při skupině nad 20 osob je možná množstevní sleva, vstupenka pak vyjde na 11 franků na osobu (cca 250 Kč). Pokud na autosalon dorazíte až odpoledne po 16. hodině, zaplatíte za zbytek dne jen polovinu.

Ubytování

Pokud se chystáte letos vyrazit na autosalon do Ženevy a ještě nemáte zamluvené ubytování, rozhodně si pospěšte. V době trvání této akce bývají kapacity ve městě zpravidla vyprodané, čím později začne návštěvník ubytování řešit, tím je větší důvod k obavám, že vůbec nepochodí. Počítejte také s vysokými cenami za noc. Ty v dotyčném termínu rostou až na několikanásobky cen obvyklých. Variantou tak může být nocleh mimo Ženevu, například po cestě do Česka. Nabízí se třeba nedaleké Lausanne, Bern nebo menší městečka v okolí.

Zájezdy

Poslední, nikoliv ale nejméně zajímavou, možností je organizovaný zájezd na autosalon. Nabízí ho hned několik společností a vzhledem k výše popsanému je vlastně docela dobrou variantou. Za cenu kolem dvou tisíc korun se nemusíte o nic starat, po cestě přes noc se v autobusu prospíte, neřešíte drahé ubytování ani dálniční známku a často máte v ceně i prohlídku města s průvodcem. Pro ty, kteří přežijí bez fyzické i psychické újmy nocování v autobuse, je to rozhodně dobrá volba.

Nejočekávanější novinky

A na závěr přidáváme pár tipů na auta, která byste rozhodně neměli na autosalonu letos minout. Pro české fanoušky automobilismu je to mladoboleslavská novinka v podobě Škody Kamiq. Hodně zvědaví jsme ale i na Mazdu CX-4 nebo nový Renault Clio. Ostatně zajímavých novinek vás v Ženevě čeká mnohem více. Tak šťastnou cestu!

  • Škoda Kamiq
  • Mazda CX-4
  • Renault Clio
  • Honda EV
  • Bugatti Chiron Sport
HLASUJTE: Chystáte se letos na autosalon do Ženevy?
Ano, jezdím pravidelně
16.8 %
Pojedu se výjimečně podívat
21.3 %
Ne, budu novinky raději sledovat na Garáž.cz
61.9 %
Celkem hlasovalo 310 čtenářů.
autowebAUTOWEBaUtOwEb

Reklama