Hlavní obsah
záhlaví
Hlavní obsah

Bylo to terénní hasičské auto, teď je to krásný obytňák!

Foto: Road Rich Motors

Na první pohled je vidět, že tady se stavělo bez jediného kompromisu

pondělí 05:00

Po dlouhé době tu máme obytné auto, které se musí líbit každému. Je jedno, jestli preferujete luxus, nebo je vám naopak bližší spartánská výbava. Není problém s ním vyrazit na Dakar nebo jen do Chorvatska. A právě teď je na prodej!

Článek

Základem je Ford E-450 z roku 2005 s naftovým motorem o objemu 6,0 l. Původně to byla velká sanitka, ale pak ji firma Quigley, dodavatel náhradních dílů a úpravce aut, přestavěla na pohon 4x4 a auto sloužilo u dobrovolných hasičů kdesi na Středozápadě v USA. V roce 2016 ho vyřadili, i když mělo najeto pouhých 12 000 mil. A novým majitelem se stal člověk, který vlastní malou továrnu na výrobu nábytku a baví se přestavbami obytných aut. Inzerát najdete na Ebay.com a mimo jiné se v něm dozvíte, že stavba auta trvala víc než rok. Každopádně na tom autě je to vidět.

Seznam úprav a vychytávek je příliš dlouhý na to, abychom ho vypisovali celý, a tak jen zběžně. Celý interiér byl vybaven novými spotřebiči a je vyveden v neutrálním šedobílém provedení. Koberce na podlaze nahradila snadno čistitelná gumová podložka, podlaha je samozřejmě zateplená, stejně jako střecha a boky auta. Auto má 700 wattový generátor, střešní solární panely a lithium-iontové baterie o kapacitě 400 Ah.

Znalci amerických aut si možná všimli, že maska auta pochází z novější verze Econoline z roku 2018, každý pak musel určitě zaregistrovat hliníkový žebřík, držák rezervních pneumatik, držáky na kanystry s palivem a vysouvací markýzu. Motor prošel revizí a má zvýšený výkon, tlumiče jsou taky nové a rovnou ty nejlepší od specializované firmy FOX. Seznam završuje kompletní LED osvětlení a robustní pneumatiky Goodyear Wrangler.

Požadovaná částka 149 900 USD je v přepočtu nějakých 3,3 milionu korun, ale kdybyste to mysleli vážně, musíte přidat ještě clo a DPH. A to už pak není úplně málo, byť byste měli opravdu ojedinělý obytný vůz. Ale co to vzít třeba jako inspiraci?

Pokud jste majiteli obytného vozu, který jste si postavili vy sami, a rádi byste se o svůj příběh podělili s dalšími čtenáři Garáže, ozvěte se nám na redakční mail redakce@garaz.cz a nezapomeňte přiložit i fotografie vašeho bydlíku.

Reklama

Sdílejte článek