Hlavní obsah

Wartburg 353: Východoněmecký sen může být váš

Foto: Archiv Garáž.cz
19. 9. 2016

Najít v dnešní době 40 let staré auto, které má najeto jen několik tisícovek kilometrů, je vždy svátek, a platí to i u vozu dříve vysmívanému. Tento Wartburg 353 může být nyní váš za rozumnou cenu a v nevídané kondici!

Článek

Přezdívalo se mu "prďola Hans" a všichni si pamatujeme na ten modravý smrad, který šel z jeho výfuku kdykoliv projel po ulici. Wartburg 353, východoněmecký výrobek jedné z nejstarších automobilek světa, byl kdysi na naší silnici běžným jevem, stejně jako většina ostatních socialistických vozů ale rychle vymizel a zbyly převážně zbídačené kusy. Přesto se nám nyní podařilo najít téměř nový kousek!

Čtyřicet let starý sedan s tříválcovým dvoutaktním motorem je nyní nabízen na českém inzertním serveru s pouhými 6500 km na tachometru! Samozřejmostí je původní špičkový stav. Cena 139.000 Kč není malá vzhledem k tomu, jakou pověst u nás auto má, ale když přihlédneme ke stavu a stáří auta, může to být zajímavý veterán a cena není velká.

Foto: Archiv Garáž.cz

Pokochejte se tedy autem, které všichni známe, ale v takovémto stavu jej již téměř nemáme šanci vidět. Nám se "warťas" svým způsobem líbí a tušíme, že jeho cena dále poroste.

Reklama

Sdílejte článek