Hlavní obsah

Víkendový svátek veteránů: Chybět nebudou ani škodovky!

Foto: Škoda Auto

Škoda 1100 OHC s laminátovou karoserií bude jedním z taháků akce

9. 8. 2018

O víkendu se na slavný německý okruh Nürburgring sjedou stovky veteránů na akci s názvem Oldtimer-Grand-Prix. A chybět nebudou ani české škodovky!

Článek

Vidět legendární sportovní vozy v akci láká každý rok na Oldtimer-Grand Prix na Nürburgring desetitisíce diváků. Letos mezi historickými vozy bude k vidění i čtyřicet škodovek, které se zúčastní jak samotných závodů, tak i dvou spanilých jízd.

Mezi nejzajímavější bude tento víkend v Německu patřit bezesporu monopost Škoda F3 z roku 1965. Se stejným typem český jezdec Miroslav Fousek v roce 1968 vyhrál východoevropské mistrovství této kategorie. Stejně atraktivní je i raritní sportovní Škoda 1100 OHC s laminátovou karoserií: „Vůz vyrobený v roce 1957 má čtyřválcový motor o výkonu 92 koňských sil s tehdy progresivním ventilovým rozvodem 2x OHC a jedná se o jeden ze dvou vyrobených a dochovaných exemplářů,” popisují klenot zástupci automobilky.

Foto: Škoda Auto

Škoda F3 dorazí na Nürburgring z mladoboleslavského Škoda Muzea

K vidění bude také okruhový speciál Škoda Sport z roku 1949, Škoda 120 Rallye nebo i přímý účastník vytrvalostních závodů na Nürburgringu Favorit 136 L/H. Dalším autem, které bezpochyby stojí za pozornost, je pak extra rychlé kupé 200 RS: „S dvoulitrovým motorem o výkonu 120 kW (163 koní) s vačkovým hřídelem v hlavě válců dosahoval vůz maximální rychlosti až 210 km/h. Po výrazné změně předpisů musel být sice tento zajímavý projekt ukončen, ale dal základ opravdové legendě značky Škoda, kupé 130 RS,” připomínají historii zástupci mladoboleslavské automobilky.

Akce s názvem AvD-Oldtimer-Grand-Prix proběhne na závodním okruhu Nürburgring od 10. do 12. srpna. Zmiňované spanilé jízdy veteránů začínají v pátek ve 14:10 hodin a v sobotu v 11:40 hodin.

Chystáte se do Německa na Oldtimer-Grand-Prix? Nebo dáváte raději přednost jiným veteránským srazům?

autowebAUTOWEBaUtOwEb

Reklama

Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.