Hlavní obsah

V dražbě je vzácná Škoda Rapid Cabrio, její cena letí nahoru

Foto: Archiv Garáž.cz
12. 5. 2017

Vyrobilo se jich jen velmi málo a sloužily k posílení image značky na zahraničních trzích. Škody Rapid ve verzi Cabrio jsou vzácným úkazem a dílem několika úpravců. Nyní je však na prodej mimořádně zachovalý kousek!

Článek

O Rapidu Cabrio jsme vám již říkali několikrát. Je to neobvyklý a zvláštní úkaz, navíc často s volantem na pravé straně, protože se jich nejvíce prodalo ve Velké Británii. Dnes se tyto vozy pomalu začínají vracet do Česka, přičemž my přednedávnem i jeden kus otestovali. A co víc, natočili jsme o starých Škodovkách řady 742 dokument, kde jsme nezapomněli ani na tyto rarity, což si můžete prohlédnout níže.

Tato auta se již špatně kupují. Buď stojí mnoho stovek tisíc korun, anebo jsou ve špatném stavu. A často platí obojí. Nyní je však na prodej velmi zachovalý kousek! Na českém serveru aukro bude ještě 9 dní probíhat dražba pravostranné Škody Rapid 136 Cabrio LUX z roku 1990, která má navíc najeto pouhých 10.000 km!

Tohle auto se pyšní ideálními parametry - původní lak, prvotřídní stav, plně funkční, po prvním majiteli a s původním britským technickým průkazem. I v Česku se již dají přihlásit automobily s pravostranným řízením na bílé značky, takže ani administrativně by neměl být provoz tohoto stroje problémem.

Horší je to s cenou. Když jsme auto objevili, byl nejvyšší příhoz 200.000 Kč. V době psaní článku je to však již 350.000 Kč a do příští neděle, kdy aukce končí, se to může klidně zdvojnásobit či ztrojnásobit. Hlad po unikátních Škodovkách je holt nyní opravdu velký.

Reklama