Hlavní obsah
záhlaví
Hlavní obsah

U Pardubic se začal stavět další úsek dálnice D35

Foto: Shutterstock
15. 3. 2019

Bouchejte šampaňské, Česko bude mít zase o pár kilometrů dálnic více. Díky dobrému počasí byla zahájena stavební sezóna a nedaleko Pardubic se už koplo do země. Prodloužení se dočká dálnice D35, a to konkrétně mezi Opatovicemi nad Labem a Časy.

Článek

Pracovat na novém úseku se začalo tento týden. Vizí ministerstva dopravy je do budoucna vybudovat alternativní spojnici Čech a Moravy a ulevit tím přetížené dálnici D1. Severní páteřní spojnice by měla vést z Prahy do Hradce Králové po dálnici D11, a dále po D35 přes Vysoké Mýto, Litomyšl, kolem Svitav, přes Mohelnici a okolo Olomouce až k Lipníku nad Bečvou, kde by se měla napojit na dálnici D1. Bude se ale muset ještě hodně stavět, z celkových 210 kilometrů nové dálnice je nyní v provozu jen 63.

„Tuto severní dopravní spojnici napříč republikou považuji za jednu z klíčových dopravních staveb u nás. Díky právě zahájené stavbě máme na tomto dopravním směru rozestavěných 27 kilometrů nové dálnice D35. Věřím, že se nám díky tomu podaří odlehčit přetížené dopravě ve východočeských městech a obcích, zvýšíme bezpečnost všech účastníků silničního provozu a přispějeme k rozvoji regionu,“ uvedl u příležitosti zahájení stavebních prací ministr dopravy Dan Ťok.

Foto: Mapy.cz

Úsek mezi Opatovicemi nad Labem a Časy měří 12,6 km

Trasa mezi Hradcem Králové a Mohelnicí se letos bude rozšiřovat hned na dvou úsecích. Souběžně s nově zahájenou etapou bude totiž i nadále pokračovat budování sousedního úseku z Časů do Ostrova.

Úsek mezi Opatovicemi nad Labem a Časy, měřící 12,6 kilometrů, navazuje na  rozestavěný úsek mezi Časy a Ostrovem o délce 14,7 kilometrů. Oba úseky by měly být dokončeny v roce 2022. Společně s dálnicí D35 je podle ministerstva dopravy nyní rozestavěno 210 kilometrů dálnic a silnic první třídy, z čehož na zelené louce se staví 120 kilometrů dálnic, 31 kilometrů čítá modernizace D1 a 59 kilometrů připadá na silnice první třídy. Otázku, zdali je vhodné počítat zrekonstruované kilometry D1 mezi nové, necháme už na uvážení každého čtenáře…

Reklama

Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.