Hlavní obsah

Tvrdý souboj o titul

Foto: Archiv Garáž.cz
6. 10. 2017

Poslední, šestý víkend letošní sezóny Evropského poháru cestovních vozů hostí Autodrom Most. Lídr tabulky Petr Fulín se během dvou závěrečných závodů roku pokusí udržet náskok před trojicí soupeřů, čímž by se potřetí v kariéře stal evropským šampionem.

Článek

"Na mostecký víkend se těším tak jako na všechny závody v roce. Bude příjemné jet před domácím publikem, okruh v Mostě mám velmi rád, ale to nám situaci samo o sobě neusnadní," říká český závodník před startem víkendu. Fuldův náskok na soupeře v boji o titul činí šest, sedm a osm bodů, takže každý ze závodů může rozhodnout. Vědom si toho je i sám Fulda: "Bude třeba jet zodpovědně, řekl bych až hlavou. Jeden závod může pořadí úplně otočit, Schreiber, Nagy i Stefanovski jsou silní soupeři. Byl bych nerad, kdyby se o titulu rozhodlo nějakým odstoupením, a tak přípravě věnujeme maximum tak jako vždy."

Foto: Archiv Garáž.cz

V rámci posledního víkendu se na mostecké trati objeví ještě jeden Petr Fulín – syn dvojnásobného šampiona. Jednadvacetiletý závodník se po loňském vystoupení ve Škoda Octavia Cupu ukáže spolu s "tátou Fuldou" na domácí trati. "To, že pojedu, jsem se dozvěděl zhruba před dvěma týdny, když mi od táty přišla SMS, ať si zařídím licenci. Těším se, bude zajímavé být s otcem ve stejném poli. Jedu ale především sbírat zkušenosti, bude to moje premiéra s tímto vozem a navíc už rok jezdím hlavně jenom MHD," říká před odjezdem do Mostu Petr Fulín junior. "Jsem rád, že se i za podpory SEAT Česká republika podařilo zajistit tento start. Petr pojede pod hlavičkou naší Fullin Race Academy a věřím, že si závod užije," přibližuje start svého syna Petr Fulín senior. V rámci Fuldovy akademie se představí také dva členové týmu, Petr Čížek a Maciej Laskiewicz, pro které to bude rovněž premiéra v ETCC.

Reklama