Hlavní obsah

Top 5 ojetin: Zajímavé dodávky

Foto: Archiv Garáž.cz
26. 8. 2016

Dodávka slouží v prvé řadě jako pracovn nástroj, může to však být i pojízdný dům, párty bus či prostě fantastické auto na výlety kamkoliv. Vybrali jsme pro vás tedy pětici zajímavých dodávek z české inzerce, které vystupují ze zástupu bílých ledniček na kolech.

Článek

1.GMC Vandura

Možná nevypadá úplně vábně, ale GMC Vandura je spolu s Chevroletem G20 strojem, které dávají perfektní smysl. Uvnitř to sice vypadá jako u amerických důchodců doma, ale celý automobil je nadmíru pohodlný, praktický a může z něj být ta ideální pánská klubovna, zejména když jej vpřed pohání pořádný motor, 5.7 litrový osmiválec! Pokud tedy chcete jezdit na výlety ve stylu, zapřemýšlejte o podobném vanu, protože na luxus v jednoduchém a dostupném balení jsou Američané místři! Více o voze zde.

Foto: Archiv Garáž.cz

2. VW Transporter Sanita

Toužili jste jako malí jezdit se sanitkou? Tak teď máte ideální příležitost! Na prodej je totiž poměrně zachovalý Volkswagen Transporter T5 s 2.5 litrovým pětiválcem v sanitní úpravě. Auto vypadá zachovale a má všechy náležitosti - majáky, válečné zbarvení, vysokou nástavbu... To vše za relativně rozumné peníze. Více o konkrétnímu kusu naleznete zde.

Foto: Archiv Garáž.cz

3. Mercedes Sprinter 4x4 expediční

Pokud chcete na vlastní pěst projet celý svět, není k tomu mnoho lepších vozů než expediční dodávka s pohonem všech kol, jako třeba tento Mercedes Sprinter. Vůz z roku 2005 začal svůj život jako model 313 cdi 4x4 pro šest osob, poté byl však přestavěn na obytný expediční vůz, přičemž nástavba se dá sundat a auto použít k jiným účelům. Podrobnosti naleznete zde.

Foto: Archiv Garáž.cz

4.Ford F-150 Raptor

Naše oblíbená šílenost, Ford F-150 Raptor, se s touto nástavbou jistě dá považovat i za menší dodávku, pojďme se tedy na něj podívat. Je to vlastně drsnější model F-150 se závodním offroadovým podvozkem a posíleným osmiválcem, v tomto případě přestavným na plyn. Tohoto drsňáka jen tak něco nezastaví a navíc dokáže perfektně pobavit, zejména při rychlém průletu mimo zpevněný povrch. Je fasnicující, jak si tato auta drží svou cenu, mnohé by tedy částka za tento konkrétní kus mohla překvapit.

Foto: Archiv Garáž.cz

5. Ford Transit 3.5 Ecoboost

Dobrá, tohle auto není tak úplně z české inzerce, ale stojí za to! A já v něm jel, konkrétně přesně v tom kousku na videu, což je vyrámovaná hračka jednoho z testovacích jezdců Fordu. Jedná se o americkou specifikaci Transitu s pohonem zadních kol, samosvorým diferenciálem a přeplňovaným šestiválcem o výkonu 310 koní! Ano, tohle si američtí zelináři vážně mohou koupit. A dle očekávání auto nejen pěkně jede, ale dá se s ním také krásně driftovat.

Reklama

Sdílejte článek