Hlavní obsah

Tipy na víkend: Krumlovská rally či Škodovky v Doksech

Foto: Archiv Garáž.cz
18. 5. 2017

V Itálii právě startuje slovutná Mille Miglia (resp.její soudobá varianta), ale ani na domácí půdě nemusíte plakat nad nedostatkem víkendového vyžití. Tradičně přinášíme výběr toho, co nám ze závodů a automobilových strazů padlo do oka.

Článek

Rally Český Krumlov

Jihočeská rally s centrem v Českém Krumlově se řadí do "velkého" šampionátu českých soutěží. Takže posádky odstartují do první rychlostní zkoušky už v pátek odpoledne a poslední absolvují během odpoledne sobotního. Těšit se lze na 16 měřených testů, z toho dva průjezdy diváckou speciálkou na českobudějovickém Výstavišti a část testů se pojede i pod rouškou tmy. V seznamu přihlášených najdete na osm desítek posádek, startovní pole rozšíří i účastníci Mistrovství historických automobilů a Rally Legend Show.

Foto: Archiv Garáž.cz

XI. Sraz a výstava historických vozidel

Sobota na Opletalově ulici v Praze bude od desáté hodiny dopolední patřit bezmála stoosmdesáti veteránským automobilům a motocyklům. Díky svému umístění mohou sraz navštívit i ti, kteří budou cestovat vlakem přes pražské Hlavní nádraží a najdou chvilku k tomu odběhnout do ulice po parkem. Akce je zaštítěna Autoklubem ČR.

Foto: Archiv Garáž.cz

28. Škoda sraz Doksy

Vlastníte vůz značky Škoda? Jste fanouškem domácí automobilky? V těchto dnech se - vedle premiéry nového Yet... pardon, Karoqu - koná ještě jedna velká akce spojená se škodovkou. V autokempu Klůček u Doks se již po osmadvacáté setkají majitelé a nadšenci do vozů s okřídleným šípem ve znaku. První vozy začnou přijíždět už v pátek.

Foto: Archiv Garáž.cz

Rallycross Sedlčany

Šotolina, smyky, výkonné speciály s pohonem 4x4. Souboje nárazník na nárazník a dveře na dveře. Zní to jako specifické prvky pro závod v rally až na poslední dovětek. O víkendu ožije sedlčanská kotlina rykem závodních motorů - letos se jede již třetí závod českého šampionátu v rallycrossu, ale první na domácí půdě. Můžete se těšit na těsné souboje hned v několika kategoriích - mezi 110 startujícími si určitě najdete svého favorita!

Foto: Archiv Garáž.cz

Krušnohorský pohár - závody do vrchu - Petlery-Měděnec

Amatérské závody automobilů do vrchu pod hlavičkou severočeského Krušnohorského poháru můžete v sobotu zažít na úseku Petlery - Měděnec. Závodní speciály sice povětšinou nebudou mít tisícovky koní ani precizní aerodynamické bodykity, bohatě to však vyváží nadšení závodníků.

Foto: Archiv Garáž.cz

Reklama