Hlavní obsah

Stěžoval si, že ho na Ringu sestřelilo BMW, ale…

12. 10. 2016

Když si začnete stěžovat, že vás jiný řidič vytlačil do svodidel, je dobré být si tím jistý. V tomto případě totiž incident mezi trojkovým BMW a Fordem Focus RS natáčelo třetí vozidlo a ukázalo se, že k žádnému vytlačení nedošlo.

Článek

Volné jízdy na Severní smyčce Nürburgringu jsou zvláštní událostí. Lidé totiž jedou na závodní trati, která však v tu chvíli je běžnou zpoplatněnou jednosměrkou. Mělo by se tedy jezdit s rozvahou, předjíždět zleva a obecně dávat pozor na ostatní řidiče. Mnozí si však chtějí trať pořádně užít, a tak jedou v podstatě naplno, zatímco jiní se nedrží u pravého okraje, i když jsou pomalejší, a brzdí tak ostatní.

V podobném duchu se nesl rovněž incident na videu. Za pomalejším BMW, které se nechtělo uhnout ke kraji, se držel řidič Focusu RS. V jedné chvíli to již nevydržel a začal předjíždět na ne zcela vhodném místě, záď auta se mu nadlehčila a on v přetáčivém smyku skončil ve svodidlech. Rána to nebyla malá, tak snad se mu nic nestalo. Tento řidič si však následně stěžoval na fóru, že jej BMW vytlačilo a prosil o registrační značku vozu. Tohle video však ukazuje, že k vytlačení ani kontaktu nedošlo...

Reklama

Sdílejte článek