Hlavní obsah

Škoda Kodiaq 4x4: Jak nové SUV driftuje na sněhu?

 
12. 1. 2017

Poslední z celé řady našich videí o Škodě Kodiaq se zaměřuje na jediné - jízdu ve sněhu a driftování. Dá se vůbec se Škodou Kodiaq pobavit a je dobře ovladatelná na sněhu? To jsme zkoušeli při výjezdu ve vánici na Ještěd!

Článek

Už toho možná bylo hodně, Škoda Kodiaq na vás totiž může vyskočit odkudkoliv. Proto jsme se rozhodli, že poslední video s ní pojmeme trochu oddychově. Husté sněhové přeháňky přímo nahrávaly cestě do hor, a tak jsme si vybrali liberecký Ještěd. V přímo ideálních podmínkách jsem vyzkoušeli, jak se české medvídě chová ve sněhu a za limitem přilnavosti pneumatik. Velká sedmimístá SUV v těchto případech obvykle neexcelují, jenže co Kodiaq?

Abychom si to trochu usnadnili, použili jsme magii a zcela vypnuli systém ESP. Předtím ale vysvětlíme, čím se jednotlivé režimy stabilizace, tedy vypnutý protiprokluz či režim ESP Sport, vlastně liší. Pak už si to užijeme naplno a ukážeme si nejen drifty na parkovišti, ale i na normálních silnicích. Nezapomeňte se podívat také na další naše videa s Kodiaqem, ať už jde o "podomácku" natočené video z prezentace na Mallorce, živé vysílání v našem studiu či speciální Vánoční test.

Reklama

Sdílejte článek