Hlavní obsah

Sešli se po 40 letech, aby uctili vítězství na Monte Carlu!

Foto: Archiv Garáž.cz
11. 2. 2017

Ve spolupráci s Autoklubem ČR jsme pro vás připravili besedu s předními českými rallyovými jezdci, kteří v roce 1977 pokořili za volantem Škody 130 RS mnohem silnější vozy na legendární Rally Monte Carlo a vyjeli si vítězství ve své třídě. Jak na to po 40 letech vzpomínají? Podívejte se na záznam tohoto setkání!

Článek

V dnešních dobách by to bylo něco jako pohádka. Řidiči, které nikdo neznal, přijeli v závodních autech, které do té doby nikdo pořádně neviděl, na jeden z nejslavnějších podniků, Rally Monte Carlo. Ze socialistického Československa se na západ vydal konvoj, s jehož úspěchem nepočítali ani samotní účastníci. Cílem bylo dojet do 60 místa absolutně.

Foto: Archiv Garáž.cz

Špičky továrního teamu AZNP V. Blahna, L. Hlávka, S. Kvaizar, J.Kotek, M. Zapadlo a J. Motal však daly do závodů všechno a výsledkem bylo 12. respektive 15. místo celkově a první i druhé místo ve své kategorii. Jeden z vozů však kvůli závadě nedojel. Najednou začal o neznámém týmu z Československa hovořit každý. Kdo jsou ti jezdci? A co to mají za rychlá a spolehlivá auta?

Právě v těchto dnech je tomu 40 let od slavného vítězství Škod 130 RS, na besedu jsme si tedy pozvali všechny zúčastněné posádky, aby se s námi podělily o historky z trati, o své dojmy ze soutěže a celkově o to, jak to vlastně všechno bylo. Záznam besedy můžete nyní sledovat s námi níže.

Reklama