Hlavní obsah

Voňavý obytňák: Dodávka má interiér z cedrového dřeva, prostornou koupelnu a je obyvatelná celoročně

Foto: ALR

Základem auta je neprůstřelný Mercedes-Benz Sprinter 4×4 v prodloužené verzi

2. 2. 2022

Už vás nudí bydlíky s plastovými interiéry na různé variance šedé a bílé? Chcete něco opravdu luxusního nebo opravdu voňavého? Určitě jste už viděli spoustu více či méně povedených přestaveb s dřevěným interiérem, ale žádná nevoněla i přes internet tak jako tahle!

Článek

Žádné jiné dřevo nevoní tak jako cedr. Dejte si kus cedrového dřeva do šuplíku s kapesníky a při každém smrkání budete mít pocit, že jste uprostřed lesa. A ti, kteří bydlí v cedrovém domě, vám řeknou, že je to to nejpříjemnější klima a vůně, v jakém můžete žít. Je tedy jasné, že nás tento obytný vůz s interiérem vyvedeným kompletně z cedrového dřeva zaujal. A pro někoho z vás to možná může být inspirující…

Jde o stavbu na zakázku od americké společnosti Advanced-RV z Ohia. Jmenuje se Nelson a je pro zákazníka, který v příštích pěti letech plánuje cestovat nejen po USA a většinu čas chce strávit mimo zpevněné silnice. Na druhou stranu, nechtěl být v nepohodlí, to je jisté.

Jako základ posloužila jedna z nejlepších dodávek s pohonem všech kol, prodloužený Mercedes- Benz Sprinter 4×4. Robustní šasi, spolehlivý motor a komfortní kabina, to je něco, co jistě ocení každý cestovatel i stavitel. A jak bylo zmíněno, interiér byl navržen na zakázku přesně dle zadavatele, který si přál právě i cedrové dřevo.

Vůz má překvapivě prostornou koupelnu, která je umístěna vzadu přes celou šířku dodávky. Nerezový sprchový kout je oddělen od toalety a celý prostor se dá oddělit od zbytku interiéru. V přední části auta je kuchyňská linka s velkou lednicí, dřezem a mikrovlnou troubou. Mezi kuchyňským koutem je šikovné sedátko, které se dá sklopit, a tak z něj uděláte provizorní třetí lůžko. Každopádně hlavní spaní je vyřešeno velkou rozkládací pohovkou se zdravotní matrací.

Foto: ALR

Nerezový sprchový kout je lahůdková záležitost

Úplně vzadu je pak garáž, která je, bohužel, přístupná jen zvenčí. Je ale kompletně vyčalouněná, takže se majitel auta nemusí bát, že by se jeho elektrické kolo nějak odřelo. Na jeho zvednutí se pak používá elektrický naviják. A když už jsme u toho navijáku… Všimněte si přídavných LED světlometů, kamer a dalších moderních vychytávek, které přijdou vhod i při pobytu v divočině.

Vůz je navržen tak, aby byl obyvatelný celoročně, má plynové i elektrické topení, ale taky klimatizaci. Na střeše jsou fotovoltaické panely, nástavba pak má samostatné bateriové úložiště. Podle ALR si majitel nepřál nic jiného než auto, které mu bude maximálně připomínat jeho domov.

Pokud se vám tento voňavý bydlík líbí a už přemýšlíte, že byste se do stavby něčeho podobného pustili taky, bude rádi, když se pak s námi podělíte o výsledek. Věříme, že šikovné české ručičky by to zvládly taky!

Reklama

Související témata:
Cedr