Hlavní obsah
záhlaví
Hlavní obsah

První sportovní SUV od Škodovky s nejvýkonnějším dieselem

První sportovní SUV od Škodovky s nejvýkonnějším dieselem; autor: Jakub Rejlek

20. 12. 2018

Konečně jsme se projeli v nejrychlejším sedmimístném SUV na Ringu. Škoda Kodiaq RS přichází na český trh! Pro více informací se podívejte na přiložené video.

Článek

Automobilka Škoda přepisuje historii a přichází se sportovním modelem RS, který je z kategorie velkých SUV. Úspěšný Kodiaq tak dostává už čtvrtou variantu, tentokrát osazenou nejvýkonnějším turbodieselem 2,0 Bi-TDI v historii automobilky. Škoda Kodiaq RS zůstává pořád rodinným vozem a jeho vzhled se změnil jen decentně, jak z pohledu exteriéru, tak z pohledu interiéru. Designéři si pouze pohráli s barevnou kombinací. Uvnitř dostanete bohatou výbavu, sportovní sedačky a virtuální kokpit. Nejdůležitější je technika, kde aktivní tlumiče, převodovka a pohon všech čtyř kol dostaly nové softwarové naladění. Vůz je o něco tužší, ale pořád dobře zvládající nerovnosti. Škoda Kodiaq RS se na našem trhu začala prodávat s cenou 1 189 000 Kč.

Reklama

Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.