Hlavní obsah

Premiéra Kodiaqu RS se blíží! Škodovka ho představí v říjnu

Foto: Škoda Auto

Dynamické ambice modelu zdůrazňuje nové logo RS a výrazné LED denní svícení

24. 8. 2018

Premiéra dlouho očekávaného SUV z Mladé Boleslavi se blíží. Sportovně laděný Kodiaq RS představí Škodovka na autosalonu v Paříži na začátku letošního října.

Článek

Veřejnosti už se Kodiaq RS částečně představil. To když maskovaný projel jako nejrychlejší sedmimístné SUV slavný závodní okruh Nürburgring. Oficiálně a bez maskování si ale premiéru odbude až na pařížském autosalonu, který se koná na začátku října.

Model Kodiaq RS pohání nejsilnější vznětový motor ve více než stodvacetileté historii automobilky. Čtyřválec s dvojitým přeplňováním a objemem 2,0 l dává nejvyšší výkon 176 kW (239 koní) a maximální točivý moment 500 N.m. Nové ostré SUV od Škodovky bude tedy nejspíš také pekelně rychlé.

Označení RS znamená Rallye Sport a poprvé bylo použito v roce 1974 u soutěžních prototypů Škoda 180 RS a 200 RS. Na jejich základě vyvinula Škodovka v roce 1975 model 130 RS, a toto sportovní kupé známé také jako „Porsche východu“ dosáhlo v roce 1977 dvou vítězství ve své třídě v legendární Rallye Monte Carlo a rovněž vyhrálo kategorii v Rallye Akropolis. V roce 2000 představila mladoboleslavská automobilka Octavii RS - první sériový model s přívlastkem RS.

Foto: Škoda Auto

Kosmetické detaily Kodiaqu RS zatím škodovka nechává v tajnosti

Od roku 2000 se pak kombinací písmen RS označují mimořádně výkonné modely značky. Kodiaq RS je první SUV s okřídleným šípem v této skupině vyvolených. S novinkou přichází i změna emblému RS, který nově ponese červené prvky: „Škoda Kodiaq RS se v Paříži představí s novým logem RS, které se od dosavadního liší červeným provedením písmene V. Nové logo je na dynamickém SUV použito hned na několika místech, to nejviditelnější je na mřížce chladiče. Písmeno V znamená vítězství (victory), červená symbolizuje sportovní charakter a sílu vozů rodiny RS,” popisují nové logo zástupci automobilky.

autowebAUTOWEBaUtOwEb

Reklama

Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.